https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ciągle na podium

Medalowej passy KS Petanque Jedlina ciąg dalszy. W miniony weekend zawodnicy jedlińskiego klubu trzykrotnie stawali na podium.

26 kwietnia – w pobliżu Dworku w Granowie – odbył się kolejny rankingowy turniej Polskiej Federacji Petanque, który wygrali Beata i Kazimierz Urbaniakowie. Piękne okoliczności przyrody oraz piękna, słoneczna pogoda rekompensowały niezwykle trudny (bardzo twardy) teren do gry w parkowych alejkach. Urbaniakowie mieli największą liczbę zwycięstw ze wszystkich drużyn (6:1), i tylko jeden przegrany mecz (w dodatku tylko jednym punktem). Gra na tak trudnym terenie wymagała od zawodników aptekarskiej dokładności i anielskiej cierpliwości. Dzień wcześniej pierwsze miejsce zajął Hubert Maciejewski (wraz z zawodniczką z Klubu Petanque Leszczynko – Wiesławą Cieślawską), a małżeński duet – Beaty i Kazimierza Urbaniaków zajął trzecie miejsce. Wszystkie drużyny z podium miały po sześć zwycięstw, a o ostatecznej kolejności na podium zadecydowały punkty Buchholza.

Wcześniej  małżeński dublet KS Petanque Jedlina – Beata i Kazimierz Urbaniak – wywalczył złoto w Pucharze Wrocławia (18.kwietnia), a dzień później srebro w Mistrzostwach Wielkopolski w Lesznie.

– Stanąć na podium dzień po dniu to nie lada wyczyn – zwłaszcza, że turnieje rankingowe trwają około 8 godzin. A 11 kwietnia awans do Mistrzostw Polski Dubletów Mężczyzn wywalczyli (w różnych składach): Kamil Orpel, Kazimierz Urbaniak i Leszek Złotowski. Natomiast 12 kwietnia Leszek Złotowski, Hubert Maciejewski i Kazimierz Urbaniak zakwalifikowali się do Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Z kolei 3 kwietnia Leszek Złotowski (wraz z Zenonem Kopciowskim z KSP Kaliska) wywalczył brąz w Turnieju o Puchar Sokoła we Wrocławiu. Dobra passa zawodników KSP Jedlina trwa! – podkreśla z dumą Prezeska KSP Jedlina Beata Urbaniak.

(BU)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty