– Ważne inwestycje dla Kamiennej Góry nabierają tempa. W siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu rozmawiałem z dyrektorem DSDiK Mateuszem Masłowskim oraz dyrektor Departamentu Inwestycji DSDiK Mariuszem Wawro o projektach, które zmienią codzienność w naszym mieście – mówi Janusz Chodasewicz, Burmistrz Kamiennej Góry.
– Jeszcze w tym półroczu Dolnośląska Służba Dróg i Koleiplanuje wybrać wykonawców remontu linii kolejowej do Kowar. Co to oznacza dla nas? W ciągu 2-3 lat urobek z kopalni Ogorzelec trafi na tory. Zniknie załadunek z bocznicy przy ul. Towarowej, a ciężarówki z kamieniem przestaną być zmorą tej części miasta. Kolejny temat to obwodnica Kamiennej Góry, czyli łącznik drogi wojewódzkiej 367 do drogi ekspresowej S3. Prace nad dokumentacją, którą współfinansujemy (wspólnie: DSDiK, miasto Kamienna Góra i Powiat Kamiennogórski), są już bardzo zaawansowane. Ta droga to nasz priorytet – po otwarciu czeskiego odcinka S3, to właśnie ta trasa przejmie ruch tranzytowy, chroniąc centrum przed korkami. A trzeci temat to nowe rondo na skrzyżowaniu ulic: Katowicka – Legnicka – Wałbrzyska. Koncepcja przebudowy tego newralgicznego punktu jest na ukończeniu. Gdy tylko dokumenty projektów drogowych będą gotowe, wspólnie z DSDiK ruszamy na poszukiwanie funduszy na realizację. To klucz do rozładowania korków i poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich. Dziękuję panom dyrektorom za konstruktywne podejście. Wspólnie budujemy bezpieczną i nowoczesną komunikację w Kamiennej Górze – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
(RaŚ)