https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują mieszkania w Chełmsku Śląskim

27 marca 2026 r. został przekazany plac budowy w Chełmsku Śląskim przy ul. Kościelnej 4 – to oficjalny start inwestycji, na którą wielu mieszkańców czekało 30 lat.

– Dawne przedszkole w Chełmsku Śląskim zostanie zaadaptowane na 12 mieszkań na wynajem. Wszystkie w wysokim standardzie i pod klucz. Gmina Lubawka realizuje projekt wspólnie z Towarzystwem Budownictwa Społecznego TBS Sp. z o.o. w Kamiennej Górze. Wykonawcą prac jest Zakład Usług Wielobranżowych Tadeusz Osajdziński z Boguszowa-Gorc. Dofinansowanie w wysokości ok. 9,3 mln zł pozyskaliśmy z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Wokół budynku powstaną: parking, plac zabaw i park kieszonkowy. Przewidywany czas realizacji — do dwóch lat. Inwestycja w Chełmsku Śląskim to część szerszej polityki mieszkaniowej Gminy Lubawka. Równolegle przy ul. Karkonoskiej w Lubawce trwa budowa dwóch nowych budynków komunalnych z 56 lokalami na wynajem, finansowana również ze środków pochodzących z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Niedługo lokatorzy wprowadzą się także do 10 mieszkań w wyremontowanym budynku przy ul. Sądeckiej w Chełmsku Śląskim – mówi Burmistrz Lubawki Andrzej Wojdyła.

(Buz)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty