https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Melodie dla Anny w szczawieńskim teatrze

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód w Wałbrzychu oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju zapraszają na koncert „Melodie dla Anny”. Koncert rozpocznie się 15 maja 2024 r. godz. o 19.00, a bilety w cenie 25 zł są do nabycia w biurze teatru oraz w Domu Zdrojowym i kawiarni Bohema w Szczawnie-Zdroju.

Festiwal Piosenki Anny German ” EURYDYKA” zainaugurowany został w 2013 roku i do roku 2020 był jednym z najbardziej prestiżowych polskich konkursów wokalnych na Białorusi. Ze względu na sytuację polityczną na Białorusi, decyzją jego organizatorów, został przeniesiony do Polski. Festiwal przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuję młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, mających polskie korzenie i mieszkających na Białorusi i Ukrainie. To wydarzenie cieszy się od lat dużym zainteresowaniem i sympatią muzyków amatorów, profesjonalistów oraz publiczności. Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie jej piosenki potrzebne są teraz jak nigdy przed tym.

– Śpiew jest dla mnie radością życia – wyznawała wybitna piosenkarka. – Chcę, by piosenka rodziła w sercach słuchaczy piękne uczucia, żeby pomagała żyć i przezwyciężać trudności.

Właśnie takie zadanie stawiają przed młodymi artystami organizatorzy trasy koncertowej. Powinni śpiewać tak, żeby piosenka nie tylko cieszyła serce słuchacza, ale prowadziła go drogą poszukiwań i rozmyślań o sposobach zrobienia otaczającego nas świata lepszym.

Koncert Melodie dla Anny”jest autorską interpretacją i aranżacją znanych utworów z repertuaru Anny German, ma swój niepowtarzalny charakter w sposobie wykonania utworów (solo, duet, kwartet, instrumentarium i autorski scenariusz). W tym roku w koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali, Polacy z różnych krajów: Grażyna Komincz (Białoruś), Walerij Zadorożny (Ukraina), Zoja Rolińska (Ukraina), – Eugenia Żukowytska (Ukraina), Witali Oleszkiewicz- akompaniament, Marina Towarnicka – kierownik artystyczny.

(MZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty