https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Diament Miesięcznika Forbes 2024 dla WSSE „INVEST-PARK”

– Żyjemy w czasach, w których dynamizm zmian gospodarczych i geopolitycznych wymaga od przedsiębiorców elastycznego modelu zarządzania biznesem – słowa Mariusza Tomczaka, Dyrektora Zarządzającego w WSSE „INVEST-PARK” dobrze oddają sytuację przedsiębiorców w ostatnich latach. Ci, którym najlepiej udało się dostosować swój model biznesowy, spotkali się, by odebrać tytuł Diamentu Miesięcznika Forbes 2024. Wśród takich firm znalazła się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, a wyróżnienie odebrał prezes zarządu Piotr Wojtyczka.

– Jest nam tym bardziej miło, że aż 45 firm strefowych również zostało uhonorowanych takim tytułem. Czujemy dumę, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do ich sukcesu poprzez ulgę w podatku lub tworzenie otoczenia wspierającego biznes. – podkreślił Piotr Wojtyczka. – Gratulujemy wszystkim laureatom – oby w kolejnej edycji było nas jeszcze więcej. Będzie to potwierdzeniem stabilności polskiej gospodarki.

W trakcie wydarzenia odbył się panel dyskusyjny „Nowa Nadzieja – jak wykorzystać Polską odwilż, by wzmocnić biznes przed wyzwaniami dekady”. Podczas debaty poruszone zostały tematy m.in. cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, politycznego krajobrazu po wyborach, a także szans i zagrożeń dla firm w kontekście wymienionych okoliczności.

– Kryzysowe wydarzenia, z pozoru problematyczne, mogą ostatecznie stać się okazją do rozwoju i wybicia się na nowych rynkach zbytu. Zdolność przedsiębiorstw do szybkiej adaptacji w zmieniających się warunkach może być kluczowa w osiągnięciu sukcesu w najbliższych latach – tymi słowy Dyrektor Zarządzający WSSE „INVEST-PARK” Mariusz Tomczak wniósł światełko nadziei do dyskusji o niepewnych czasach.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty