https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Co skrywa boguszowska kapsuła czasu?

Kapsuła czasu, która został odkryta w ubiegłym tygodniu podczas remontu wieży boguszowskiego ratusza, uchyliła rąbka tajemnicy.

W Urzędzie Miejskim w Boguszowa-Gorc, w obecności przedstawicieli Delegatury Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Wałbrzychu, Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu oraz Archiwum Państwowego we Wrocławiu i urzędu miejskiego, odbyło się oficjalne otwarcia kapsuły czasu.

– W metalowej tubie w trakcie przeprowadzonych czynności odnaleziono: aluminiowe monety z 1949 r. o nominale 1 złoty, 50 groszy oraz 20 groszy, aluminiową monetę z 1963 r. o nominale 5 groszy oraz rulon papieru zwinięty w sposób uniemożliwiający jego rozwinięcie podczas oględzin. Całość znaleziska została przekazana do pracowni konserwatorskiej Archiwum Państwowego we Wrocławiu celem podjęcia prób rozwinięcia rulonu i wykonania prac konserwatorskich. Dopiero po ich przeprowadzeniu  możliwe będzie określenie zawartości i chronologii znaleziska. Co skrywa tajemniczy rulon? Co chciały przekazać nam minione pokolenia? Dowiemy się już wkrótce – mówi Agnieszka Więckiewicz, Zastępca Burmistrza Boguszowa – Gorc.

(JCF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty