https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

KWW Koalicja 15 Października gwarantuje szeroką współpracę ze wszystkimi w Powiecie Wałbrzyskim

Rozmowa z założycielami Komitetu i liderami list do Rady Powiatu Wałbrzyskiego:

  • Ewą Dorosz z Głuszycy
  • Leonardem Górskim z Boguszowa-Gorc
  • Wiesławem Mąką z Mieroszowa
  • Kamilem Orplem z Jedliny-Zdroju

Skąd nazwa „Koalicja 15 Października”?

Ewa Dorosz: Polki i Polacy 15 października ubiegłego roku walnie stawiając się przy urnach wyborczych podczas wyborów parlamentarnych opowiedzieli się za Polską demokratyczną, Polską rozmawiającą, Polską współpracującą – normalną Polską, której wszyscy jesteśmy mieszkańcami, domownikami którzy powinni się nawzajem szanować. Na fali tych pozytywnych zmian postanowiliśmy przyjąć tą symboliczną nazwę „Koalicja 15 października”, która zawiera w sobie wartości, z którymi się utożsamiamy: dialog, współpraca, wspólne działanie. 

Kto stoi za KWW Koalicja 15 Października?

Leonard Górski: W szczególności samorządowcy z wieloletnim doświadczeniem, włodarze takich gmin jak: Boguszów-Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój czy Walim, które ściśle współpracują w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej z liderującym jej Wałbrzychem, realizując wspólnie projekty przynoszące wiele korzyści ich mieszkańcom, z międzymiastową komunikacją autobusową na czele. Ale również obecni radni Powiatu Wałbrzyskiego, którzy w ostatnich wyborach w 2018 roku uzyskali mandaty radnych z listy KWW z poparciem Romana Szełemeja (Ewa Dorosz, Kamil Orpel, Leonard Górski), listy z której do Rady Powiatu dostało się 8 radnych.

Na listach KWW Koalicja 15 Października znajdują się lokalni liderzy, działacze społeczni, osoby głęboko zaangażowane w sprawy swoich miejscowości, z bogatym doświadczeniem i gotowością do służby publicznej. Nasze listy zasilili też przedstawiciele dwóch demokratycznych sił politycznych: Platformy Obywatelskiej i Polski 2050, które to partie nie wystawiły swoich list w wyborach do rady Powiatu Wałbrzyskiego.   

Co chce zmienić w Powiecie Wałbrzyskim KWW Koalicja 15 Października?

Kamil Orpel: Przede wszystkim przywrócić przyzwoitość… i dobre, profesjonalne relacje między wszystkimi ośmioma gminami Powiatu Wałbrzyskiego. Coś co wydaje się oczywiste, a jednak mocno szwankowało w ostatnich latach z uwagi na konfliktogenną politykę obecnego Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego, nierzadko stosującego język pogardy i nienawiści, który nigdy nie powinien mieć miejsca w debacie publicznej. Powiat powinien być platformą dialogu i współpracy między samorządami działającymi na terenie Powiatu Wałbrzyskiego, dla dobra wszystkich mieszkańców i rozwoju naszych Gmin – i taki powiat chcemy budować.

Ale mamy także konkretne zobowiązania, które można w skrócie ująć w sześciu punktach:

  1. Szybki rozwój powiatu – międzygminne inwestycje i komunikacja autobusowa
  2. Lepsze i bezpieczniejsze życie mieszkańców powiatu
  3. Turystyczny i zielony powiat – więcej turystów, zadbamy o przyrodę
  4. Aktywni mieszkańcy powiatu – wsparcie kultury i turystyki, ludzi z pasją
  5. Powiat bez barier – pakiet wsparcia dla osób wymagających szczególnej opieki z powodu wieku lub niepełnosprawności
  6. Przyjazne Starostwo – prokliencka postawa

Dlaczego warto oddać głos na kandydatki i kandydatów KWW Koalicja 15 Października?

Wiesław Mąka: Bo to ludzie, którzy całym swoim dotychczasowym życiem, karierą, działalnością społeczną udowodnili, że potrafią współpracować, rozwiązywać problemy, konstruktywnie rozmawiać i na tym gruncie tworzyć rozwiązania służące lokalnym społecznościom, w których działają. Mamy na naszych listach niezwykle doświadczone i merytoryczne osoby ze wszystkich obszarów działalności powiatu: edukacji, kultury, sportu, bezpieczeństwa, administracji, rolnictwa, przedsiębiorczości, zdrowia czy opieki społecznej, którym warto zaufać, bo bardzo dobrze znają się na swojej robocie. Nasi kandydaci i kandydatki gwarantują uczciwość, dobrą współpracę z innymi samorządami, oddanie i poświęcenie w pracy na rzecz mieszkańców. Dzięki wsparciu doświadczonych samorządowców oraz dobrej komunikacji z mieszkańcami jesteśmy przekonani, że wspólnie zrobimy więcej! Dlatego prosimy Państwa o głos 7 kwietnia podczas wyborów samorządowych.

Materiał sfinansowany ze środków KWW Koalicja 15 Października.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty