https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jubileuszowe Gwiazdy Biznesu

W kwietniu rusza jubileuszowa, 10 edycja Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024”. Członkowie kapituły są już po pierwszych obradach, na których ustalono zasady tegorocznej rywalizacji. – Nie będzie spektakularnych zmian w regulaminie. Formuła wypracowana przez lata w gronie niezależnych ekspertów wymagała dosłownie kosmetycznych poprawek, które dostosowują kryteria do realiów gospodarczych – mówi Robert Jagła, Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, pomysłodawca i główny organizator „Gwiazd Biznesu”.

Członkowie Kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024” spotkali się 22 marca 202 r. w Coolturalnej Montowni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu, aby ustalić kryteria dla pretendentów do prestiżowych statuetek. Przypomnijmy, że te nagrody biznesowe przyznawane są nieprzerwanie od 2015 roku, a uroczysta gala finałowa co roku na widowni gromadzi około 500 osób i jest także transmitowana online.

– Organizatorom należą się ukłony i słowa uznania za stworzenie plebiscytu, który nie jest słomianym zapałem, lecz formułą dobrze przemyślaną, konsekwentnie realizowaną i rozwijaną. Sądzę, że przejście przez trudne czasy, ośmioletniego eksperymentu społeczno – gospodarczo – politycznego, a także pandemii Covid-19 i kryzysu wywołanego wojną na Ukrainie, to ogromne wyzwanie zarówno dla firm i samorządów, jak i dla samych organizatorów „Gwiazd Biznesu” – mówi o inicjatywie Roberta Jagły i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego dr Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, członek kapituły oraz laureat nagrody w kategorii „Osobowość 2017”.

Już możemy uchylić rąbka tajemnicy, że nabór do Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu 2024” rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 10 września 2024 r. Podmioty będą rywalizowały w następujących kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Podmiot Ekonomii Społecznej, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Instytucja, Samorząd Przyjazny Biznesowi. Kapituła przyzna również tytuł Osobowość.

Wielka gala finałowa „Gwiazd Biznesu 2024” zaplanowana jest na 4 października w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

 – Do bezpłatnego uczestnictwa w „Gwiazdach Biznesu 2024” zapraszamy firmy, samorządy i instytucje z Dolnego Śląska, które w roku 2023 osiągnęły sukcesy gospodarcze, wprowadziły innowacje czy też dokonały znaczących inwestycji. Ankiety konkursowe są dość krótkie i proste, wymagają jednak uszczegółowienia osiągnięć. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej plebiscytu. Za jej pośrednictwem można również zarezerwować zaproszenie na galę finałową– wyjaśnia Robert Jagła, Prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gwiazdybiznesu.com.pl.

(AJ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty