https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Święto Włókiennika w Głuszycy

W Głuszycy po raz kolejny została zorganizowana uroczystość, podczas której zostali uhonorowani zasłużeni pracownicy zakładów włókienniczych, które działały na terenie Gminy Głuszyca.

– Wydarzenie to pełni istotną rolę w kulturowym krajobrazie naszej gminy, odzwierciedlając bogatą historię przemysłu włókienniczego, który przez dekady był fundamentem lokalnej gospodarki. Wielu mieszkańców Głuszycy ma w swoich rodzinach osoby, które z poświęceniem pracowały w przędzalniach, tkalniach, farbiarniach, czy też jako członkowie zespołów elektryków dbających o nieprzerwany ruch maszyn. Również przedszkola i szkoły zakładowe stanowiły nieodłączny element życia społeczności związanej z tym sektorem – powiedział Burmistrz Głuszycy Roman Głód podczas inauguracji Święta Włókiennika.

Spotkanie poprowadziła dyrektor Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy Sabina Jelewska waz Janiną Czaicką z głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która od lat uczestniczy w wyborze osób nominowanych do otrzymania statuetki. Specjalnym gościem wydarzenia był Michael Harrington – prezes zarządu John Cotton Europe, czyli firmy, która zatrudnia w swoich zakładach wielu mieszkańców Gminy Głuszyca. Podczas ceremonii, statuetki oraz słowa uznania zostały wręczone przez Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, Przewodniczącego Rady Miejskiej Głuszycy Grzegorza Milczarka oraz radnych Rady Miejskiej Głuszycy: Dawida Okarma i Mirosława Żołopa. Uroczystość wzbogaciły występy artystyczne, w tym grupy baletowej Jako – Koja, młodych i obiecujących wokalistek oraz Chóru Renoma, który wykonał pieśni między innymi o „Dziewczynach z Głuszycy”.

– Składamy serdeczne podziękowania za obecność na tym wydarzeniu i za lata ciężkiej pracy w lokalnych zakładach włókienniczych i wkład w rozwój naszej gminy – powiedział przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Milczarek.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty