https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najpiękniejsze palmy w Czarnym Borze i Chełmsku Śląskim

W Czarnym Borze i Chełmsku Śląskim rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejsze palmy wielkanocne.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową, w czarnoborskim kościele po raz 25 spotkali się uczestnicy konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

– Lata doświadczeń, przywiązanie do tradycji, talent i pasja uczestników sprawiają, że to właśnie tutaj możemy podziwiać te najpiękniejsze i najbardziej okazałe palmy w okolicy. Nic więc dziwnego, że komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia – mówi Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór, która jest współorganizatorem konkursu.

Po burzliwych obradach jury w składzie: Skibska Dorota (Zastępca Wójta Gminy Czarny Bór), Anna Dziewit (Dyrektor Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze) oraz Anna Kożuch (Rada Parafialna Parafii NSPJ w Czarnym Borze) wybrało najpiękniejsze palmy i przyznało nagrody. W kategorii instytucje I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Borze, II miejsce (bon o wartości 300 zł) Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, a III miejsce (bon o wartości 200 zł) Stowarzyszenie Atrakcyjni. W kategorii indywidualnej I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) zajęła palma wykonana przez Annę Janik, II nagrodę (bon o wartości 300 zł) otrzymała palma Ireny i Mieczysława Rusnarczyk, a III miejsce (bon o wartości 200 zł) zajęła palma Wandy Stąpor. W kategorii dzieci szkolne I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) zajęły klasy: IIa, IIb, IIc z GZS-P, II miejsce (bon o wartości 300 zł) – Przedszkole w Czarnym Borze, a III miejsce (bon o wartości 200 zł) – grupa 5 i6 –latków z Przedszkola GZS-P. W tej kategorii wyróżnienia dostały klasy Va i Vb. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Parafia NSPJ w Czarnym Borze oraz Gmina Czarny Bór.

W kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim odbył się XXIV Konkurs Palm Wielkanocnych.

– Wszystkie prace były pięknie wykonane i pełne symboliki wielkanocnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po zakończeniu eucharystii w Niedzielę Palmową – relacjonuje Sławomir Antoniewski, Zastępca Burmistrza Lubawki.

Jury w kategorii społeczność I nagrodę przyznało Zespołowi Zgoda z Chełmska Śląskiego, II nagrodę Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Gminie Lubawka oraz Kołu Gospodyń Wiejskich Sąsiedzi z Błażkowej, a III nagrodę Radzie Sołeckiej Chełmska Śląskiego. Wyróżnienia w kategorii społeczność otrzymały: Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce, Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmsku Śląskim, Sołectwo Olszyny oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Miszkowicach. W kategorii rodzinnej I miejsce zajęli: Patryk Zając, Kacper Stawarz, Konrad Stępniewski oraz Wioletta i Mirosław Antoniszyn; II miejsce zajęli Magdalena i Marek Stawarz, a III miejsce rodzina Żółtak. W kategorii dziecięcej wygrała palma przygotowana przez Grupę Smerfy z przedszkola w Lubawce, a w kategorii indywidualnej Michał Dereń.

(RED, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty