https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ulica i most w remoncie

Rozpoczął się remont ul. Lompy w Kamiennej Górze. Prace ruszyły na razie na 60-metrowym bocznym odcinku ulicy, który prowadzi do kilku nieruchomości mieszkalnych. Przy domach powstanie niewielki parking.

– Miasto Kamienna Góra odnowi całą ulicę Lompy oraz znajdujący się w jej przebiegu 21-metrowy most. Będzie to wymagało wyłączenia z ruchu tej przeprawy i jezdni. Prawdopodobnie stanie się to w połowie kwietnia – mówi Janusz Chodasewicz, Burmistrz Kamiennej Góry. – Ul. Lompy jest remontowana w ramach dużego pakietu inwestycji drogowych realizowanych przez miasto Kamienna Góra. Chodzi o przebudowę lub budowę pięciu ulic, remont dwóch mostów i kładki dla pieszych. Zrealizujemy w ramach tego projektu: przebudowę ul. Lompy wraz z mostem; remont fragmentu ul. Towarowej; przebudowę ul. Legnickiej (w kierunku ul. Małej); budowę drogi na ul. Jeleniogórskiej (dojazd do terenów inwestycyjnych w okolicy przejazdu kolejowego); przebudowę ul. Lipowej; remont kładki na ul. Wiejskiej oraz remont mostu przy Kauflandzie.

Pieszy most przy Kauflandzie już wkrótce będzie wyglądał jak nowy. Ekipa remontująca przeprawę przez rzekę wykonuje piaskowanie żelbetowej konstrukcji i likwiduje w ten sposób wieloletnie zabrudzenia i graffiti.

– Na oczyszczoną konstrukcję zostanie nałożonych kilka warstw specjalnej masy zabezpieczającej beton i pręty zbrojenia. Zostanie ona też pomalowana. Na koniec zostanie nałożona powłoka zabezpieczająca most przed bohomazami graffiti. Dzięki niej będzie można łatwo usunąć te akty wandalizmu. Ponadto na przeprawie zostanie wymieniona nawierzchnia, łożyska oraz zabezpieczymy jeden z przyczółków – dodaje burmistrz miasta.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty