https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przedsmak świąt

Świąteczne jarmarki i kiermasze od lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego. Tego typu wydarzenia zostały zorganizowane między innymi w Marciszowie, Mieroszowie, Boguszowie – Gorcach i Walimiu.

– To był prawdziwy przedsmak nadchodzących świąt – mówili zgodnie wystawcy i odwiedzający Kiermasz Wielkanocny w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

– Stragany z rękodziełem i stroikami w świątecznym klimacie wypełniły salę w Domu Kultury w Walimiu, a poczęstunek, na który składały się świąteczna babka i kanapeczki z rzeżuchą, zadowoliły spragnionych wiosennych smaków gości. Radosny śpiew Sowian wypełnił całą kiermaszową przestrzeń, zapewniając niezapomniane wrażenia zarówno wystawcom jak i odwiedzającym – dodaje Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Rynku w Boguszowie-Gorcach przyciągnął miłośników tradycji i świątecznej atmosfery. Stoiska kusiły wyrobami i ręcznie wykonanymi ozdobami. Była to doskonała okazja do zakupu prezentów i skosztowania świątecznych smakołyków. Czas umilała muzyka na żywo.

– Dziękujemy wszystkim wystawcom, mieszkańcom oraz gościom za obecność. To dzięki Wam jarmark był pełen uśmiechu i radości – podkreśla Burmistrz Boguszowa – Gorc Sylwia Dąbrowska, która częstowała sprzedawców i kupujących słodkościami.

Równie piękny i bardzo świąteczny był także Jarmark Wielkanocny w Mieroszowie, który po raz kolejny został zorganizowany w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 28.

– W programie były m.in. występy artystyczne i konkurs na babę wielkanocną, które urozmaicały zwiedzanie i sprawunki na stoiskach z rękodziełem i wielkanocnymi przysmakami. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy zdrowych i wesołych świąt – podkreślają organizatorzy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty