https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlina-Zdrój zasługuje na aktywną i decyzyjną radę miasta

Trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 7 kwietnia wyborami samorządowymi. Oprócz kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów, będziemy wybierali także radnych. Bo to właśnie rada miasta lub gminy pełni niezwykle ważną funkcję: jest organem ustanawiającym lokalne prawo i kontrolującym prace prezydenta, burmistrza lub wójta. Jak temat współpracy między Rada miasta a burmistrzem widzi kandydatka na urząd Burmistrza Jedliny-Zdroju Ilona Bujalska oraz Robert Kubiak, obecnym radny i kandydat do Rady Miasta Jedlina-Zdrój.

Komitet Wyborczy Wyborców Jedlina to my – mieszkańcy prowadzi intensywną kampanię, w której promujecie nie tylko kandydatkę na burmistrza. Bardzo widoczni i aktywni są również kandydaci do jedlińskiej rady miejskiej.

Ilona Bujalska (z domu Lewkowicz): – Chcemy przedstawić mieszkańcom Jedliny-Zdroju wszystkich naszych kandydatów do rady miasta. Chcemy aby wiedzieli, że jest alternatywa zarówno dla burmistrza, jak i dla radnego w każdym okręgu wyborczym. Razem też odwiedzamy jedlinian w ich domach – ja, czyli kandydatka na urząd burmistrza wraz z kandydatem na radnego z danego okręgu.

Robert Kubiak: – Jesteśmy razem w tej kampanii i wspólnie pracujemy na nasz sukces. My, kandydaci na radnych wspieramy kandydaturę Ilony, a ona wspiera nas. Właśnie o to chodzi w pracy zespołowej. Już teraz widzę, że udało nam się stworzyć świetną drużynę. Nasz komitet wyborczy to ludzie z doświadczeniem, dobrymi pomysłami i siłą do działania. Każdy jest aktywny i zaangażowany.

Pełni Pan funkcję radnego Rady Miasta Jedlina-Zdrój od 2014 roku. Dlaczego zdecydował się Pan kandydować po raz kolejny i dlaczego z KWW Jedlina to-my mieszkańcy?

Robert Kubiak: – Przez lata mojej pracy na rzecz Jedliny-Zdroju walczyłem o rozwój naszego miasta. Zdecydowałem się kandydować po raz kolejny, ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia. Chcę swoją pracę w samorządzie kontynuować, ale w bardziej aktywnej i decyzyjnej radzie miasta. Obowiązkiem każdego radnego jest utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami czy organizacjami oraz przyjmowanie zgłaszanych przez nich postulatów. Chcę te postulaty nie tylko przyjmować, ale też mieć realny wpływ na ich pozytywne rozpatrzenie. Do tego niezbędna jest współpraca rady gminy z pozostałymi organami miasta. Właśnie dlatego kandyduję z KWW Jedlina to my-mieszkańcy bo wiem, że razem zrobimy wiele dobrego. Ważna jest w tym wszystkim również postawa przyszłego burmistrza. Ja już wiem jak współpracuje się z Iloną Bujalską bo należę do Stowarzyszenia Jedlińska Werwa, którego Ilona jest prezesem. Ta kobieta potrafi zarządzać ludźmi i robi to z pozycji otwartego na współpracę lidera. Jest partnerem, słucha i liczy się ze zdaniem każdego. Widzę też jak swobodnie porusza się w temacie pozyskiwania środków zewnętrznych i jak dobre ma kontakty z innymi organizacjami czy instytucjami. Chciałbym mieć możliwość współpracy z Nią, jako z burmistrzem naszego miasta.

A jak Pani widzi tę zależność? Rada miasta czy burmistrz, kto jest ważniejszy?

Ilona Bujalska: – W samorządzie najważniejsi są mieszkańcy. Zarówno burmistrz i rada miasta są właśnie dla nich. Aby pracować dla dobra wspólnoty samorządowej niezbędna jest dobra komunikacja i sprawna współpraca pomiędzy wszystkimi organami miasta. Należy jednak pamiętać, że to właśnie rada miasta stanowi i kontroluje, a burmistrz wykonuje… Jestem przekonana, że każdy z kandydatów naszego komitetu będzie radnym aktywnym i otwartym na dialog. Każda z tych osób jest też stanowcza oraz asertywna, co pozwala być skutecznym rzecznikiem spraw mieszkańców. Właśnie takich radnych potrzebuje nasze miasto. Jeśli mieszkańcy nam zaufają to jestem absolutnie spokojna o właściwy podział ról pomiędzy tymi dwoma organami, a także o owocną współpracę.

Publikacja sfinansowana przez Komitet Wyborczy Wyborców Jedlina to my-mieszkańcy

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty