https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ul. Słowackiego w Kamiennej Górze – remont i utrudnienia

26 lutego ruszą prace przy przebudowie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze. W tym rejonie należy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych i zmieni się trasa przejazdu miejskich autobusów.

Będzie to pierwszy etap prac budowlanych związanych z przebudową tej drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą wewnętrzną przy ul. Nowej do ul. Azaliowej. W tym rejonie należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

– Na czas prowadzenia robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego i wyłączony z użytkowania parking przy ul. Słowackiego. Dojazd do nieruchomości przez plac budowy (z ewentualnymi utrudnieniami) zostanie zapewniony jedynie mieszkańcom, pojazdom uprzywilejowanym oraz służbom komunalnym – informuje Urząd Miasta Kamienna Góra.

W okresie prowadzenia robót komunikacja miejska nie będzie dojeżdżała do przystanku przy ul. Słowackiego (ogródki działkowe), który czasowo zostanie wyłączony z rozkładu jazdy. Autobus będzie docierał do przystanku zlokalizowanego przy budynku przy ul. Słowackiego 25 i następnie skręcał w ul. Nową.

– W ramach prac zostanie przebudowana sieć kanalizacji deszczowej, istniejące miejsca parkingowe, wjazdy i dojścia do nieruchomości w obrębie działek gminnych, schody terenowe, chodniki i jezdnia. Dodatkowo powstaną nowe doświetlone przejścia dla pieszych wraz z 14 miejscami parkingowymi usytuowanymi wzdłuż stadionu – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz. – Przepraszamy za te utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość oraz w miarę możliwości ograniczenie do minimum dojazdu samochodami do nieruchomości w okresie trwania robót budowlanych.

Planowany termin zakończenia prac I etapu to lipiec — sierpień 2024 r.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty