https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują żłobek i świetlicę

Gmina Czarny Bór inwestuje nie tylko w drogi. – Dbamy o zrównoważony rozwój całej gminy, budując także obiekty użyteczności publicznej, jak żłobek czy świetlice – podkreśla Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Trwa budowa gminnego żłobka w Czarnym Borze, w którym opiekę znajdzie 55 dzieci. Powstanie budynek parterowy o powierzchni ok. 700 m2 i znajdą się w nim: sala pobytu i dwie sale zabaw, szatnia dla dzieci i sala wielofunkcyjna, 3 łazienki dla dzieci, pomieszczenie porządkowe, kuchnia oraz pomieszczenia sanitarne i administracyjno-biurowe. Inwestycji będzie kosztowała ok. 10 mln zł, a gmina na ten cel pozyskała środki rządowe: 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych; 5,1 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz ok. 1,4 mln zł. z Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Maluch+.

Trwa także budowa świetlicy w Borównie.

– Wszystkie sołectwa w gminie Czarny Bór mogą pochwalić się nowoczesnymi i w pełni funkcjonalnymi obiektami, które gmina wybudowała lub wyremontowała na przestrzeni ostatnich lat. Teraz przyszedł czas na Borówno. Już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej świetlicy – podsumowuje Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór. – Wartość tej inwestycji wynosi blisko 6 mln. zł. Gmina pozyskała na budowę świetlicy wsparcie w wysokości 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą zadania jest firma MKW Budownictwo Sp. z o. o. Sp. k. z Wrocławia.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty