https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nauka o bezpieczeństwie

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Marciszowie, wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz ratownikiem medycznym spotkali się z Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Marciszowie, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach ruchu drogowego.

– Nauka dzieci i młodzieży o najważniejszych zasadach, szczególnie przy poruszaniu się po drogach, to jeden z priorytetów dla policjantów. Pamiętajmy o tym, że jezdnią jako piesi chodzimy lewą stroną, tak aby widzieć samochód, który nadjeżdża. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, rozejrzeć i upewnić się, co do możliwości wejścia. Nie wchodzi się pod nadjeżdżający pojazd ani zza przeszkód. Pieszy musi mieć na uwadze to, że obecne trudne warunki pogodowe powodują zdecydowane wydłużenie drogi hamowanie samochodu. Przechodząc przez jezdnię, nie należy korzystać z telefonu ani z innych urządzeń w sposób, który utrudni obserwowanie otoczenia. Odblaski na drodze to podstawa – daj szansę kierowcy – przypominały funkcjonariuszki.

Dodatkowo dzięki alko– i narko– goglom dzieci mogły przekonać się jak trudno utrzymać równowagę w przypadku odurzenia różnymi środkami. Policjantki zwróciły uwagę na negatywne skutki dla małoletnich spożywania i zażywania substancji psychoaktywnych. Natomiast z ratownikiem młodzi strażacy przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w razie wypadku na drodze lub przejściu dla pieszych.

(AŁ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty