https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkanie z Krzysztofem Krzyżanowskim

Sudety.pro zaprasza na spotkanie autorskie w Sudeckiej Informacji Turystycznej w Kamiennej Górze. Gościem wydarzenia będzie niezależny dziennikarz, eksplorator i badacz historii Krzysztof Krzyżanowski.

Krzysztof Krzyżanowski znany jest z głośnych pozycji wydawniczych, między innymi: ”Skarb Generała”, czy „Śladem Złotego Pociągu”. Jest autorem książek historycznych, który od lat analizuje dokumenty, spisuje relacje świadków i bada ślady w terenie, by na koniec zaprezentować swoim czytelnikom – często szokujące – wyniki śledztw. W listopadzie ukazała się jego najnowsza książka „Depozyt. Śledztwo w sprawie dziennika wojennego”.

– Kiedy w 2018 roku powoli opada kurz po poszukiwaniach nieistniejącego Złotego Pociągu pod Wałbrzychem, mało kto wie, że w zaciszu gabinetów rządowych omawiana jest już kolejna, skarbowa sensacja. W marcu 2019 roku staje się publiczna. Nikomu nieznana fundacja z Opola ogłasza, że posiada tajemniczy „Dziennik”, wojenny pamiętnik, w którym niemiecki oficer opisał ukrywanie nazistowskich skarbów. Skrytki są dobrze zabezpieczone, a ich zawartość sensacyjna: tony złota, monety, biżuteria, skrzynie z banków i 47 obrazów wielkich malarzy – czytamy w zapowiedzi, a o pracach nad najnowszą książką, badaniu ściśle strzeżonych dokumentów i efektach śledztwa autor opowie już 23 listopada 2023 o godz. 18.00 w Sudeckiej Informacji Turystycznej w Kamiennej Górze (ul. Lubawska 4). Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami spotkania są: Sudecka Informacja Turystyczna w Kamiennej Górze i Sudety.pro – historia i Turystyka, a partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze, Wydawnictwo Technol, Odkrywca, GEMO i Miasto Kamienna Góra.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty