https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Otwarcie strzelnicy w Boguszowie – Gorcach

23 listopada o godz.13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie strzelnicy prowadzonej przez Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie w Boguszowie – Gorcach.

Wiosną tego roku Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie zorganizowało internetową zbiórkę pieniędzy na remont strzelnicy położonej w pobliżu stadionu przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie – Gorcach.

– Naszym celem jest propagowanie strzelectwa sportowego wśród dorosłych jak i również młodzieży. Nasze stowarzyszenie jest członkiem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i nasi zawodnicy mogą rywalizować w zawodach ogólnopolskich w konkurencjach strzeleckich. Naszym celem jest także krzewienie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, zwłaszcza umiejętności strzeleckich, posługiwania się bronią palną, wyszkolenia taktycznego, sprawności fizycznej i psychofizycznych. Zajmujemy się również szkoleniem młodzieży, a szczególnie klas mundurowych, czyli przyszłych policjantów, żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb. Nasze stowarzyszenie chce zaszczepić w młodzieży współzawodnictwo sportowe oraz pokazać świat rzeczywisty, a nie tylko wirtualnych gier komputerowych. Chcemy pokazać, że broń palna służy również do sportu, podwyższania swoich umiejętności oraz rywalizacji. Nasza kadra posiada umiejętności do prowadzenia szkoleń dla początkujących jaki i doświadczonych zawodników – wyjaśniają przedstawiciele Sowiogórskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego.

(RED. fot. Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty