https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Jedliny – Zdroju na mistrzostwa świata

Zuzanna Gołębiewska z Jedliny-Zdroju zakończyła kolejny międzynarodowy turniej zdobyciem złotego medalu. A przed młodą zawodniczką mistrzostwa świata w boksie olimpijskim.

W dniach 24-29 października Zuzana Gołębiewska przebywała w stolicy Chorwacji, gdzie podczas międzynarodowego turnieju w boksie olimpijskim stoczyła dwie walki. W pierwszym starciu zmierzyła się z zawodniczką ze Słowacji, którą pokonała 2:1, a w finale spotkała się z reprezentantką Chorwacji, wygrywając w 2 rundzie przez RSC.

Turniej w Zagrzebiu był jednym z elementów przygotowań do mistrzostw świata, które w dniach 21 listopada – 5 grudnia 2023 r. zostaną rozegrane w stolicy Armenii. Od poniedziałku kadra narodowa kadetek przebywa w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na ostatnim zgrupowaniu przed tym turniejem. W składzie reprezentacji Polski do lat 16 na mistrzostwa świata w Erywaniu znalazły się: Natalia Niewiadomska (46 kg), Nadia Formela (48 kg), Antonina Hader (52 kg), Zuzanna Gołębiewska (54 kg), Oliwia Wasiakowska (57 kg) i Joanna Szlędak (70 kg).

(RED, fot. archiwum Z.Gołębiewskiej)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty