https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzowie Europy z Taipana

Kilka dni temu zakończyły się w Hiszpanii Mistrzostwa Europy w Taekwondo na których zawodnicy Klubu Taekwon-do Taipan wywalczyli 12 medali.

Złote medale wywalczyli: Szymon Małek (Stare Bogaczowice) – walki, Gabriela Polak (Świdnica/Witoszów) – walki i Kacper Graca (Świebodzice) – walki, srebrny krążek w walkach zdobył Wiktor Sadowski (Stare Bogaczowice), a brązowe medale: Szymon Małek (Stare Bogaczowice) – układy, Agata Kędzierska (Strzegom) – walki, Ania Pacak (Strzegom) – walki i układy, Piotr Bartkowiak (Stare Bogaczowice) – walki drużynowe, Jakub Gmur (Świebodzice) – walki indywidualne i walki drużynowe oraz trener Jarosław Włochal – walki. Zawodników wspierali trenerzy: Rajmund Felusiak (VI dan) i Jarosław Włochal (IV Dan).

– Klub Taekwon-do Taipan prowadzi treningi w Gminie Stare Bogaczowice już od 8 lat. Sekcja liczy około 40 osób, a sukcesy zawodników są wielką dumą dla naszej Gminy. Jesteśmy niezwykle dumni, że trzy medale wywalczyli zawodnicy, którzy są związani z naszą gminą: uczęszczają do bogaczowickiej szkoły lub tu mieszkają. W tym tygodniu Gmina Stare Bogaczowice świętowała jeszcze jeden sportowy sukces. W turnieju w Katowicach Lea Białoń – reprezentantka Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI, a od niedawna uczennica III klasy Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Starych Bogaczowicach – zajęła 1 miejsce. Jej także należą się wielkie brawa i gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów – mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty