https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jesienny koncert kameralny

– 23 listopada 2023 r. zapraszam melomanów na kolejną odsłonę cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną w czarnoborskim Centrum Kultury. Po wiosennej uczcie muzycznej, czas na jesienny koncert kameralny – mówi Adam Górecki, Wójt Gminy Czarny Bór

Tym razem w murach Biblioteki + Centrum Kultury zabrzmi „Koncert jesienny na dwa świerszcze…” w wykonaniu pianisty – Piotra Łukaszczyka (zdobywcy nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysty Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz pochodzącego z Przemyśla wiolonczelisty – Wojciecha Kuda (na stałe związany z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu; koncertmistrz grupy wiolonczel; współpracował z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu; jest członkiem zespołów kameralnych: „Futyma Quintet”, „Michelangelo Ensemble”, Zespołu Solistów „Ricordanza”, Tria fortepianowego „KREATIV”, „Filharmonii Uniwersyteckiej” we Wrocławiu; nauczyciel gry na wiolonczeli w ZSM im.St. Moniuszki w Wałbrzychu).

– Podczas tej kulturalnej uczty będzie można usłyszeć najpiękniejsze kompozycje J.S. Bacha, F. Chopina, E. Griega, C. Saint – Saënsa i innych, a słowem o muzyce i ciekawostkami
o kompozytorach – spotkanie okrasi Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej. Już po raz czwarty odbiorcy będą mieli okazję przekonać się, że sztuka uszlachetnia, koi, relaksuje, uzdrawia i sprawia, że po prostu jesteśmy lepsi. A jeśli ktoś ma co do tego jakiekolwiek wątpliwości to zapraszamy już 23 listopada do B+CK, aby przekonać się na własne uszy – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Koncert odbędzie się w ramach projektu „Senioralna Akademia Kultury”, dofinansowanego ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty