https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbierają misie i elektrośmieci

Zespół Szkolno- Przedszkolny przy ul. Mickiewicza 4 w Lubawce uczestniczy w dwóch akcjach: ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” oraz „Dzień Pluszowego Misia”.

– Celem akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy! Akcja trwa do 23.11.2023 r. – zachęcają organizatorzy działania w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lubawce.

Szkoła w Lubawce, jak co roku, dołączyła także do niezwykle ważnej dla najmłodszych pacjentów akcji „Dzień Pluszowego Misia”, organizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

– Dla dzieci z nowotworami, przebywających często przez długi czas w szpitalu, każdy nowy pluszowy miś jest źródłem niezwykłej radości i pocieszeniem podczas trudnego okresu leczenia onkologicznego. Dla uczniów zaś jest to okazja, by poczuć, jak wspaniałym uczuciem jest pomaganie. Najważniejsza rzecz – darowane misie muszą być nowe. Ze względu na leczenie onkologiczne, bardzo często upośledzające układ odpornościowy najmłodszych pacjentów, nie możemy przyjąć ani rozdać im zabawek używanych. Każda potencjalna infekcja, czy zakażenie, nawet, gdyby było niegroźne dla dziecka zdrowego, może mieć krytyczne skutki dla dzieci chorych na nowotwory. Wszystkie dary prosimy składać do 24 listopada w sali nr 200 lub osobiście u Pana Macieja Tkaczenko. Za każdego misia przewidziana jest nagroda w postaci dodatkowych punktów zachowania – zachęcają organizatorzy zbiórki pluszaków.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty