https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlinianie w europejskiej czołówce

Wałbrzyszanin Kazimierz Urbaniak oraz jedlinianin – Kazimierz Jacak, czyli mistrzowie Polski Weteranów z 2022 r. i 2023, dotarli do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w Petanque w Albertville.

Przypomnijmy: Kazimierz Urbaniak i Kazimierz Jacak z Klubu Sportowego Petanque Jedlina – Zdrój wygrali w lipcu Mistrzostwa Polski Weteranów 2023. Razem z nimi mistrzowski w Lesznie tytuł wywalczyli: Leszek Złotowski (Śremski Klub Petanque) oraz Georges Burtin (Klub Sportowy Petanque Broen-Karo) i drużyna w tym składzie reprezentowała Polskę w Mistrzostwa Europy Weteranów 2023 w Albertville we Francji. Z kolei prezeska KS Petanque Jedlina – Zdrój Beata Urbaniak była szefową polskiej delegacji z ramienia Polskiej Federacji Petanque. Warto dodać, a trenerem polskiej reprezentacji był Jerzy Siara – wiceprezes KS Petanque Jedlina i brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów z 2019 roku. Dodajmy, że w petanque weterani to kategoria wiekowa 55+.

– Pierwszy dzień mistrzostw Europy nasza drużyna zakończyła na 4 miejscu, a w dniu kolejnym zakwalifikowaliśmy się do 1/8 finału z 7 miejsca  i wygraliśmy pełen emocji mecz z Łotwą. W 1/4 finału trafiliśmy na znakomitą drużynę z Hiszpanii. Była piękna walka biało-czerwonych, ale zwyciężyli Hiszpanie i to oni – wraz z Francją, Monako i Holandią znaleźli się w 1/2 finału. Gdyby drabinka ułożyła się inaczej i nie trafilibyśmy na Hiszpanów, to mielibyśmy szansę na grę w półfinale mielibyśmy oraz zagwarantowany brązowy medal i okazję powalczyć co najmniej o srebro… Serdecznie gratuluję całej naszej reprezentacji w składzie: Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak, Leszek Złotowski i Georges Burtin, bo ćwierćfinał mistrzostw Europy to bardzo dobry wynik. Dziękuję Jerzemu Siarze za wszelką pomoc przy organizacji tego wyjazdu oraz częściowy sponsoring. Dzięki nam nasza reprezentacja Polski wyglądała przepięknie. Dziękuję także Jackowi Żmudzie – prezesowi Klubu Piłkarskiego Zdrój Jedlina-Zdrój za bardzo miły gest tuż przed naszym wyjazdem – życzenia i ofiarowanie kompletu skarpetek z logiem Jedliny-Zdrój dla całej naszej delegacji. Dziękuję Polskiej Federacji Petanque za dofinansowanie do wyjazdu w wysokości 5000 zł. Pozostałą kwotę, czyli około 120 00 zł (zakupy dresów, noclegi, przejazd, itp.) musieliśmy dołożyć sami… Najważniejsze, że godnie reprezentowaliśmy Polskę i uzyskaliśmy dobre wyniki – podkreśla Beata Urbaniak.

Przypomnijmy, że ćwierćfinał mistrzostw Europy to kolejny tegoroczny sukces KSP Jedlina-Zdrój. Złoty medal, wywalczony w Lesznie przez Kazimierza Urbaniaka i Kazimierza Jacaka, był trzecim krążkiem wywalczonym w tym roku w mistrzostwach Polski przez reprezentantów klubu z Jedliny-Zdroju. W czerwcu brązowy medal w grze singlowej wywalczyła Beata Urbaniak, która kilka tygodni później – wraz z mężem Kazimierzem – zdobyła także srebro w grze mieszanej. Jedliński klub wywalczył także awans do II ligi.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty