https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrz Polski z Energetyka

Tomasz Jędraszczyk z Jedliny – Zdroju zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Strzelectwie Sportowym.

– Podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Polski Juniorów w Strzelectwie Sportowym w Bydgoszczy, reprezentant KSO Świdnica Tomasz Jędraszczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego oraz tytuł wicemistrza Polski w pistolecie sportowym. Pistolet szybkostrzelny jest konkurencją olimpijską, polegającą na strzelaniu do 5 tarcz na dystansie 25 metrów w ograniczonym czasie 8, 6 i 4 sekundy. Zawodnik oddaje łącznie 60 strzałów, a 6 najlepszych zawodników bierze udział w strzelaniu finałowym, w którym strzela się wyłącznie serie 4 sekundowe, a 1 punkt dostaje się za trafienie wyniku 9,7 co jest precyzyjnie liczone na tarczy elektronicznej. Zawodnik, który odda największą liczbę celnych strzałów, zdobywa złoty medal. Tomek Jędraszczyk pokonał w znakomity stylu swoich konkurentów w eliminacjach i dociągnął swój wynik do złotego medalu w strzelaniu finałowym. Warto zaznaczyć, że uzyskany przez Tomka wynik przekroczył normy na pierwszą klasę sportową, co oznacza, że Tomek otrzymał trzy kółka olimpijskie i nominację do kadry narodowej juniorów – relacjonuje Dariusz Cisek, pod okiem którego Tomasz Jędraszczyk od trzech lat trenuje strzelectwo sportowe.

Podwójny medalista mistrzostw Polski jest uczniem Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu. Mieszka w Jedlinie – Zdroju, a w chwilach wolnych od nauki i treningów opiekuje się swoimi egzotycznymi zwierzętami, które hoduje w domowych terrariach (m.in. gekona orzęsionego i pytona królewskiego).

– Razem z Tomkiem w mistrzostwach walczyli Kamil Rusin – również uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk oraz Paweł Szostak z Zespołu Szkół nr 5 im. M. Tytusa Hubera w Wałbrzychu. Warto odnotować obiecujące 11 miejsce Kamila w konkurencji pistolet sportowy. Cała drużyna wywalczyła zespołowo trzecie miejsce w zawodach, w których – w konkurencjach pistoletowych i karabinowych – udział wzięło ponad 120 zawodników z 47 klubów z całej Polski – dodaje trener Dariusz Cisek.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty