https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dolnośląski Rajd o Kropelce

– Zapraszam do udziału w jubileuszowym, 10. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce – mówi pomysłodawca imprezy i jej komandor Robert Jagła, działacz motosportu i Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

. – Zapraszam do udziału w rywalizacji w ekonomicznej jeździe samochodem, połączonej ze zwiedzaniem Regionu, która została zaplanowana na sobotę, 30 września 2023. Już tradycyjnie zawody swoją bazę mają na terenie Zalewu Witoszówka w Świdnicy. Co więcej – paliwo dla startujących załóg będzie gratis! – podkreśla Robert Jagła.

Komandor Rajdu o Kropelce po raz kolejny stawia przed uczestnikami wyzwanie oszczędnej jazdy, wykonywania licznych zadań na trasie oraz rozwiązywania zagadek turystycznych.

Patronat Honorowy nad ekorywalizacją objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Świdnicy, Prezydent Wałbrzycha, Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Burmistrz Głuszycy.

Niepowtarzalne emocje

Trasa 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelcebędzieprowadziła przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego i będzie miała około 150 km długości. Jej szczegóły załogi rywalizujące o tytuł Mistrza Ekojazdy poznają dopiero godzinę przed oficjalnym startem, w specjalnie przygotowanej przez organizatora aplikacji na urządzenia mobilne. W aplikacji zawodnicy nie tylko będą mogli śledzić trasę, lecz także rozwiązywać zadania, odpowiadać na pytania, wgrywać zdjęcia oraz krótkie nagrania wideo z drogi.

–  Już po raz 10 zapraszamy rodziny, przyjaciół i miłośników motorsportu do wzięcia udziału w Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce – jednej z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych imprez tego typu w regionie. Jednak to nie wszystko, bo rajd jest także doskonałą okazją do świetnej zabawy, pełnej atrakcji i nagród – oznajmia pełen entuzjazmu pomysłodawca i Komandor 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, Robert Jagła. – W naszej rywalizacji celem jest pokonanie wcześniej przygotowanej trasy z książki drogowej, wykonanie różnorodnych zadań, ale przede wszystkim – zużycie paliwa. Dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia przygotowaliśmy także smaczną, jubileuszową niespodziankę! – dodaje.

Rywalizacja jest tym bardziej atrakcyjna ponieważ, organizatorzy tankują na swój koszt wykorzystane na trasie rajdu paliwo.

(AJ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty