https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: Z klasyką przez Polskę: duet fortepianowy Katarzyna Kaczorowska i Katarzyna Falana

15 września 2023 r. o godz. 18.00 w Ziębickim Centrum Kultury oraz 16 września 2023 r. o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie zagra duet fortepianowy Katarzyna Kaczorowska i Katarzyna Falana.

Katarzyna Kaczorowska urodziła się w Jekaterynburgu (Rosja), studia muzyczne rozpoczęła w Uralskim Konserwatorium im. Modesta Musorgskiego w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1993 roku przyjechała do Polski i kontynuowała edukację artystyczną we wrocławskiej Akademii Muzycznej również w klasie prof. Olgi Rusiny. W 1995 roku na konkursie pianistycznym ”Konzerteum” w Markopoulou w Grecji otrzymała IV nagrodę. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wybitnymi solistami m.in. ze skrzypkami Hanną Lachert-Segal (New York Philharmonic), Wiktorem Kuzniecowem, Robertem Bacharą, była akompaniatorem na kursie mistrzowskim prof. Idy Haendel. Ma w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z dokonań fonograficznych wymienić należy nagranie płyt „From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem, „Ottorino Respighi” z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” dla firmy KOCH oraz ”Skrzypce w miniaturze” ze skrzypkiem Marcinem Ostrowskim. Pracowała w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz oraz w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu na stanowisku nauczyciela fortepianu i akompaniatora. Od roku 2000 prowadzi klasę fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Katarzyna Falana – pianistka i kameralistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej oraz studiów podyplomowych w klasie kameralistyki prof. Janiny Baster. Stypendystka Prezydenta Miasta Katowic. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Rzymie w 1997r. oraz półfinalistka Reding-Piette Piano Duo Competition w Neuchatel w Szwajcarii w 2001r. Brała udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. H. Czerny-Stefańskiej i W. Obidowicza, a także w kursie duetów fortepianowych w Rostocku w klasie Hansa Petera i Volkera Stenzl (Niemcy) oraz Brachy Eden i Alexandra Tamira (Izrael). Od 2009 roku ściśle współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki biorąc udział w koncertach symfonicznych, a także festiwalach m.in. Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova. Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in.: Ph. Herreweghe, J. Swensenem, A. Boreyko, G. Chmurą, S. Skrowaczewskim i J. Kaspszykiem.

Koncertowała z orkiestrą m.in. w Tallinie, Sztokholmie, Gandawie i Zagrzebiu oraz w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Artystki współpracują ze sobą od 2015 roku tworząc duet fortepianowy.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty