https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piknik Solidarności i inne atrakcje w Starej Kopalni

Ostatni weekend tegorocznych wakacji będzie bogaty w różnorodne wydarzenia w Wałbrzychu. Ich główna areną będzie Stara Kopalnia przy ul. Wysockiego 27.

W sobotę, 2 września w godz. 12:00 – 17:00 odbędzie się piknik z okazji 43. rocznicy podpisania Porozumienia Wałbrzyskiego i narodzin „Solidarności”. Będą dmuchańce, warsztaty, gry planszowe i edukacyjne, animacje, gra VR Szybowcowa ’87 oraz strefa gastronomiczna. Obchody rocznicy powstania Solidarności rozpoczną się w sobotę już o godz. 10.00, a organizatorzy zapraszają na sesję popularno – naukową o wałbrzyskiej Solidarności w Sali multimedialnej w Starej Kopalni, natomiast w kompleksie Aqua Zdrój rozpocznie się turniej piłki nożnej. Organizatorami pikniku rodzinnego są: Urząd Miasta Wałbrzycha, Instytut Pamięci Narodowej oddział Wrocław, NSZZ Solidarność Dolny Śląsk oraz Stara Kopalnia.

Wieczorem na placu eventowym od godz. 18.00 do 23.00 odbędzie się spektakularny i widowiskowy – Dolnośląski Festiwal Ognia. Lista występujących solistów i zespołów jest pełna, szykuje się więc prawdziwe ogniste zakończenie dnia.

W niedzielę 3 września od rana będzie sportowo. Teren kopalni odwiedzą biegacze. Przez sam środek górniczych zabudowań przebiegać będzie trasa Toyota Półmaraton Wałbrzych, na placu stanie bufet dla zawodników, a niespodzianką będzie strefa luksusowych samochodów, które będzie można zobaczyć w ramach promocji zbliżającego się wielkimi krokami Black Diamonds Festival, który w Starej Kopalni już 8-10 września. Na strefie dla aktywnych odwiedzających czekają nagrody, a wśród nich bezpłatne wejściówki na festiwal. Strefa będzie czynna do godz. 17.00.

(TC)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty