https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remont drogi i zmiany w komunikacji

W Świebodzicach rozpoczął się remont ulicy Jeleniogórskiej. Prace drogowe spowodowały zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

– Zapora drogowa, która była postawiona na moście rzeki Pełcznica, przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Ofiar Oświęcimskich i Łącznej, została przesunięta na początek ul. Jeleniogórskiej. Dzięki temu zostały odblokowane wyżej wymienione ulice, co pozwala na przejazd w kierunku osiedla Piastowskiego i dzielnicy Pełcznica – informuje Paweł Ozga, Burmistrz Świebodzic.

Remont spowodował także zmiany w komunikacji miejskiej.

– Wyłączone z ruchu zostały przystanki przy ulicy: Jeleniogórskiej, Sienkiewicza oraz Piłsudskiego. Na czas remontu, autobusy jadące zarówno w kierunku Pełcznicy, jak i Cierni, będą się zatrzymywały na przystanku zastępczym przy ul. Świdnickiej – koło poczty. W związku z zaistniałymi zmianami, autobusy mogą mieć niewielkie opóźnienia, za które z góry przepraszamy. Na stronie https://swiebodzice.pl/ zostały opublikowane rozkłady jazdy z przystanku przy na ul. Świdnickiej w kierunku Pełcznicy i Cierni -informuje ZGK Świebodzice sp. z o.o.

Zmiany dotknęły także pasażerów komunikacji gminnej, prowadzonej przez Gminę Stare Bogaczowice.

– Trasa przejazdu gminnego busa, na czas pierwszego etapu remontu, będzie wiosła przez osiedle Piastowskie. Informacje o przystankach uzyskają Państwo u kierowcy – informuje Urząd Gminy Stare Bogaczoiwcie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty