https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatne wycieczki po okolicy

Wakacje powoli do biegają końca, dlatego warto aktywnie spędzić ten czas, korzystając z bogatej oferty bezpłatnych wycieczek po najciekawszych zakątkach Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego.

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu kontynuuje „Letnie Spotkania”.

– Już w najbliższą sobotę – 12 sierpnia – spotykamy się w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu i wędrujemy przez Ptasią Kopę i Lisi Kamień aż po finisz na wałbrzyskim Mauzoleum. Najważniejsze, że prognozy na weekend są bardzo optymistyczne i wróci do nas słońce. Startujemy o godzinie 10:00 – mówi Roman Ludwiczuk, prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu, który kilka dni temu spotkał się z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem.

– Odebrałem z rąk Prezesa Zarządu PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu sprawozdanie z wytyczenia szlaków turystycznych na Gomólnik Mały. Trasy oznaczone są kolorem zielonym (stacja PKP Głuszyca – Grzmiąca) oraz czarnym (Skalna Brama – Rozdroże pod Jaworowym Wierchem). Przypominam, że szlaki zostały wprowadzone do systemu portalu mapa-turystyczna.pl. A Gomólnik Mały potrafi zaskoczyć niezmiernie pięknymi widokami, dlatego warto wybierać się z nami, aby to sprawdzić. Czekamy na Was 22 sierpnia o godz. 11.00 pod kościołem Narodzenia NMP przy ul. Wiejskiej w Grzmiącej. Zapisy pod numerem telefonu 503 102 817. Warunkiem uczestnictwa jest wypisanie zgody dostępnej na stronie www.ckmbp-gluszyca.pl oraz zapoznanie się z regulaminem – dodaje Roman Głód.

Odkrywaj lokalnie

W ramach akcji #odkrywajlokalnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej odbędą się kolejne otwarte wycieczki z przewodnikiem:

12.08. Czekoladowe Świebodzice (ZPC Śnieżka, starówka, OSiR Świebodzie), zbiórka o godz. 11.00 przed ZPC Śnieżka S.A. w Świebodzicach;

13.08. Od Uzdrowiska do Dworzyska (zabudowa uzdrowiskowa, parki zdrojowe, Kompleks Dworzysko), zbiórka o godz. 11.00 przed Pijalnią Wód Mineralnych w Szczawnie – Zdroju;

19.08. Wałbrzych – miasto białego złota (starówka – Muzeum Porcelany – Pałac Czettritzów), zbiórka o godz. 11.00 przy fontannie w Rynku w Wałbrzychu;

20.08. Zagórze Śląskie – jezioro którego nie było (kładka w Zagórzu – zapora wodna), zbiórka o godz. 11.00 przy wejściu na kładkę w Zagórzu Śl. (obok Hotelu Maria Antonina);

26.08. Podziemne Miasto Osówka – część naziemna (w tym m.in. tzw. „Siłownia” i „Kasyno”), zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przed budynkiem Restauracji Osówka.

Od Akwarium po Grodno

W każdą sobotę wakacji o godzinie 11.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim organizowane są wycieczki z przewodnikiem. W programie jest: zwiedzanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium”, przejście, najdłuższą w Polsce, kładką wstęgową na Jeziorze Bystrzyckim, obcowanie z dziką przyrodą rezerwatu Góra Choina, dotarcie na dziedziniec zamku Grodno. Możliwe jest także przedłużenie wycieczki z przewodnikiem o zwiedzanie zamku Grodno w części wymagającej zakupu biletu (w tym również wstęp do Centrum Bioedukacji Multimedialnej). Wstęp do zamkniętej części zamku Grodno dla uczestników spaceru „Dzień dobry Gmino Walim” kosztuje 25 zł.

Spacery historyczne

Dom Kultury w Lubawce oraz Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zapraszają na kolejne spacery historyczne.

– Niespiesznym krokiem przez mniej i bardziej znane punkty i atrakcje turystyczne, zabierzemy Was na kolejne spacery: 14.08. po Lubawce oraz 21.08. po Chełmsku Śląskim. Początek wycieczek o godz. 17.00. Jeśli będziecie gościli rodzinę lub przyjaciół, to będzie doskonała okazja, by wspólnie zwiedzić najpiękniejsze zakątki Lubawki, a także zabytkowego Chełmska Śląskiego. Sami będziecie zaskoczeni, jak wiele tajemnic kryją nasze urokliwe, sudeckie miasteczka – podkreślają organizatorzy wycieczek po Gminie Lubawka.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty