https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Promesy dla kół gospodyń wiejskich

W sali Starostwa w Kamiennej Górze odbyło się wręczenie promes Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu powiatów kamiennogórskiego i wałbrzyskiego. Gospodyniami spotkania były Edyta Wyrostek, kierownik BP ARiMR w Kamiennej Górze i Edyta Marciniak, kierownik BP w Wałbrzychu. Promesy wręczyła Magdalena Salińska, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu udział wzięli wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska oraz Krzysztof Skibski – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kamiennej Górze.

Podczas spotkania przedstawiono zasady uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów oraz rocznego rozliczania się z urzędem skarbowym. Dodatkowo zainteresowani mogli dowiedzieć się jak założyć koło gospodyń wiejskich oraz jak uzyskać wsparcie finansowe na prowadzenie działalności.

Konferencja była doskonałą okazją do uroczystego wręczenia promes kołom, które złożyły wnioski o wsparcie. Koła Gospodyń Wiejskich otrzymują wsparcie w zależności od liczby członków, maksymalna kwota dotacji na ten rok to 10 tys. zł.

Z rąk Magdaleny Salińskiej, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa promesy odebrały koła z powiatu kamiennogórskiego: KGW Folk z Przedwojowa, KGW Szarocinianki z Szarocina, KGW z Ptaszkowa, KGW Wesołe Babki z Pisarzowic, KGW Bukowianki z Bukówki, KGW Wrzeciono z Chełmska Śląskiego, KGW Juniorki z Leszczyńca, KGW Sąsiedzi z Błażkowej, KGW OdNowa z Pastewnika, KGW Niezłe ziółko z Uniemyśla oraz koła z powiatu wałbrzyskiego: KGW z Grzmiącej, KGW „Melafirki” z Rybnicy Leśnej, KGW z Unisławia Śląskiego, KGW z Golińska, KGW z Czarnego Boru, KGW „BocianoweLove” ze Starego Julianowa, KGW „Śląska Dolina” z Zagórza Śląskiego oraz KGW z Lubomina.

(RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty