https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sowianie zapraszają

Mówi się, że „prawdziwe życie zaczyna się na emeryturze”, jednak w Gminie Walim może zacząć się wcześniej! Maria Radlińska – lokalna działaczka i propagatorka aktywności w każdym wieku – zainspirowana organizacjami pozwalającymi realizować muzyczne marzenia, zdecydowała się powołać do życia zespół „Sowianie”. Był to strzał w dziesiątkę!

Dziś zespół składa się z 14 osób, a rekrutacja jest ciągle otwarta. Każdy, kto chciałby podjąć wokalno-instrumentalne wyzwania i spróbować swoich sił na estradzie jest mile widziany – niezależnie od wieku. Grupę tworzą muzycy grający na gitarach, harmonijkach, kotłach i marakasach – miejsca wystarczy dla każdego instrumentu. Są też śpiewaczki i śpiewacze pracujący nad głosem pod okiem instruktora śpiewu, który z sopranów, altów, tenorów i basów potrafi upleść niezwykłe, zachwycające kompozycje. Upodobania muzyczne Sowian są różnorodne, dlatego dbają by ich repertuar zdolny był zaspokoić gusta zarówno koneserów tradycyjnych utworów, jak i wielbicieli bardziej współczesnych brzmień – a przekonać się o tym można podczas lokalnych festynów i festiwali.

„Sowianie” spotykają się na próbach w każdy wtorek, w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu o godzinie 15:00. By do nich dołączyć… wystarczy przyjść!

Idea utworzenia, jak i trzon zespołu, mają korzenie w gronie emerytów, którzy mimo osiągnięcia słusznego wieku nie zaprzestają podejmowania słusznych i prospołecznych inicjatyw. Grupa emerytów zrzesza obecnie około 110 członków, a cotygodniowe, czwartkowe spotkaniach (rozpoczynające się o godzinie 11.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu) są okazją do prowadzenia aktywnego życia towarzyskiego i poznawania pełnych pasji ludzi, gotowych by wspólnie realizować się w rozmaitych dziedzinach.

(KŻ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty