https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia

W dniach 15-16 lipca na terenie zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Podczas wspaniałego widowiska zobaczymy m.in. przepiękne ogiery, zaprzęgi biorące udział w konkursie powożenia oraz eleganckie stroje z dawnych epok.

W tym roku gościmy ponad 20 drużyn z Polski, Niemiec, Belgii, Australii i Czech.

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

15 lipca (sobota)

Godz. 12:00-14:30 – I etap konkursu – prezentacja (park zamkowy, dziedziniec honorowy zamku Książ)

16 lipca (niedziela)

Godz. 9:00: 11:30 – II etap konkursu – próba terenowa w parku;

Godz. 10:00 – występ jednej z gwiazd pokazów towarzyszących konkursowi Anny Sokólskiej – zawodniczki w łucznictwie konnym, medalistki mistrzostw Polski i mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Kolejna gwiazda wydarzenia to Jerzy Sawka – Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, który zaprezentuje jazdę bez ogłowia.

Godz. 9:00-15:00 – śniadanie na trawie w parku zamkowym, w programie: pilates na trawie, animacje i zabawy dla dzieci w strefie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia, muzyka na żywo. Podczas śniadania zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejszy kapelusz – rozstrzygnięcie konkursu o godz. 12,00 w parku.

Godz. 14:00 – III etap konkursu – konkurs zręczności powożenia: pokaz hodowlany Stada Ogierów Książ, pokaz łucznictwa konnego, dekoracja zwycięzców i ceremonia zakończenia konkursu (Hipodrom Stada Ogierów Książ).

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

(KŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty