https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatne wycieczki z przewodnikami

W gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikami. W najbliższych dniach będzie można tak zwiedzić: Wałbrzych, Świdnicę, Zagórze Śląskie i Chełmsko Śląskie.

– Mimo wyjątkowo wysokiej temperatury i bez zbędnego pośpiechu zrealizowaliśmy pierwszy z dwóch spacerów historycznych po Lubawce. Spacer uliczkami miasta był doskonałą okazją, aby móc opowiedzieć o jego ciekawostkach również naszym japońskim partnerom z fundacji SVA, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie. Dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie! Spacer poprowadziła przewodniczka Aleksandra z agencji Sudety.pro. Niespiesznym krokiem – poprzez mniej i bardziej znane Wam punkty i atrakcje turystyczne, zabierzemy Was na kolejne spacery: po Lubawce 14 sierpnia o godz. 17.00 oraz po Chełmsku Śląskim: 17 lipca i 21 sierpnia o godz. 17.00. Jeśli będziecie gościli rodzinę lub przyjaciół, to będzie doskonała okazja, by wspólnie zwiedzić najpiękniejsze zakątki Lubawki, a także zabytkowego Chełmska Śląskiego. Sami będziecie zaskoczeni, jak wiele tajemnic kryją nasze urokliwe, sudeckie miasteczka – podkreślają organizatorzy wycieczek po Gminie Lubawka.

Odkrywaj lokalnie

W nadchodzący weekend zapraszamy na otwarte wycieczki z przewodnikiem w ramach akcji #odkrywajlokalnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej:

15.07. Wałbrzych – miasto czarnego złota (Stara Kopalnia – kompleks sportowy Aqua – Zdrój) – zbiórka o godz. 11.00 przed kawiarnią Sztygarówka w Starej Kopalni;

16.07. Świdnica – rynek z tradycjami (starówka, katedra, kościół Pokoju) – zbiórka o godz. 11.00 przed Muzeum Kupiectwa w Świdnicy (Rynek).

Dzień dobry Gmino Walim!

–Tym hasłem zapraszamy wszystkich zainteresowanych zgłębieniem sekretów skrytych pośród lasów, skał i szczytów naszego regionu – na NIEODPŁATNE wycieczki z Przewodnikiem Sudeckim! Zapraszamy mieszkańców, turystów przybyłych, by delektować się tajemniczym urokiem Gór Sowich oraz wszystkich wędrowców, których ścieżki przywiodły na sowiogórskie szlaki! – mówi Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

Seria wycieczek z cyklu „Dzień dobry Gmino Walim” rozpoczęła się 3 czerwca, a kolejne spacery będą odbywać się w KAŻDĄ SOBOTĘ, aż do 26 sierpnia 2023 roku! Każdy spacer rozpocznie się o godzinie 11:00, w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim.

W programie wycieczki jest:

– zwiedzanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium”,

– przejście, najdłuższą w Polsce, kładką wstęgową na Jeziorze Bystrzyckim,

– obcowanie z dziką przyrodą rezerwatu Góra Choina,

– dotarcie na dziedziniec zamku Grodno.

Warto podkreślić także obecność przewodnika, którego szeroka wiedza, znajomość historii, lokalnych legend, regionalnych tajemnic oraz niezliczonych zagadek przeszłości, pozwoli spojrzeć na Góry Sowie z zupełnie nowej, inspirującej do własnych poszukiwań, perspektywy! Dla chętnych, możliwe jest przedłużenie wycieczki z Przewodnikiem o zwiedzanie Zamku Grodno w części wymagającej zakupu biletu (w tym również wstęp do Centrum Bioedukacji Multimedialnej). Wstęp do zamkniętej części zamku Grodno, dla uczestników spaceru „Dzień dobry Gmino Walim”, to koszt biletu ulgowego: 25 zł.

Otwarcie wieży na Wielkiej Sowie

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza na otwarcie wieży widokowej na Wielkiej Sowie, które odbędzie się 16 lipca (niedziela) o godzinie 12.00. Dotarcie na miejsce indywidualnie lub autobusem nr. 5 z Wałbrzycha do Rzeczki o godzi. 8. Szczegóły na stronie PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu na Facebooku.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty