https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sokołowsko najpiękniejszą dolnośląską wsią 2023 roku

W Sokołowsku w Gminie Mieroszów, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko uroczyście podsumował konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2023”. W wydarzeniu wzięła udział również Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma, która przekazała pamiątkową statuetkę koguta na ręce Andrzeja Lipińskiego, Burmistrza Mieroszowa.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego prowadzi szereg działań wspierających dolnośląską wieś, zarówno ze środków własnych budżetu województwa, jak i funduszy unijnych. Jednym z istotnych elementów programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi jest konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, który po raz piętnasty został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Jego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

– Konkurs został ogłoszony 24 stycznia. Komisja konkursowa w 9 osobowym składzie w ciągu 7 dni przejechała łącznie 1989 km odwiedzając każdą zgłoszoną miejscowość. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W kategorii Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi zgłosiło się aż szesnaście projektów. Natomiast w kategorii Najpiękniejsza Wieś kandydatów do tytułu było aż dwunastu – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Wyniki w kategorii „Najpiękniejsza Wieś”:

I miejsce – wieś Sokołowsko w gminie Mieroszów

II miejsce – wieś Biały Kościół w gminie Strzelin

III miejsce – wieś Kłonice w gminie Paszowice

Wyniki w kategorii „Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi”:

I miejsce – dwa projekty: przedsięwzięcie pn. „Łączy nas Skora”, zrealizowane w miejscowości Niedźwiedzice w gminie Chojnów oraz przedsięwzięcie pn. „W Czerwonym Dworze każdy coś może!”, zrealizowane w miejscowości Piława Dolna w gminie Dzierżoniów,

II miejsce – przedsięwzięcie pn. „Zagospodarowanie otwartych przestrzeni na cele rekreacyjno-wypoczynkowe”, zrealizowane w miejscowości Krościna Wielka w gminie Prusice,

III miejsce – przedsięwzięcie pn. „Skąd bierze się wełna”, zrealizowane w miejscowości Karłów w gminie Radków.

– Gratuluję laureatom i dziękuję mieszkańcom wszystkich miejscowości za podjęty wysiłek organizacyjny związany z wizytą komisji konkursowej. Dziękuję za pomysłowość, zaangażowanie oraz za pracę na rzecz swoich małych ojczyzn – dodaje Grzegorz Macko.

(UMWD)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty