https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Narada z policjantami

Narada Sołtysów Gminy Walim tym razem zgromadziła nie tylko przedstawicieli gminnych społeczności oraz włodarzy, ale też reprezentantów policji – dzielnicowych ze wszystkich trzech komisariatów sprawujących pieczę nad Gminą Walim.

O bezpieczeństwo w Gminie Walim dbają funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju, Komisariatu II Policji w Wałbrzychu oraz z Komisariatu Policji w Głuszycy. Podczas spotkania prym wiodło kilka tematów kluczowych w okresie wakacyjnym.

– Pierwszym z nich było bezpieczeństwo na drogach – w końcu Gmina Walim ma liczne walory turystyczne i krajoznawcze. Sołtysi najbardziej narażonych na piractwo drogowe wsi: Michałkowej, Starego Julianowa, Olszyńca, Jugowic i Rzeczki zwrócili uwagę na liczne przypadki łamania przepisów przez kierowców pojazdów mechanicznych oraz jednośladów. Poruszony został również problem blokującego się dojazdu do Michałkowej, drogą wzdłuż jeziora Bystrzyckiego. Drugim tematem było niebezpieczeństwo nasilających się kradzieży i włamań dokonywanych po zmroku. Prócz wzmożonych nocnych patroli, jednym z zaproponowanych rozwiązań była ściślejsza współpraca z prywatnymi właścicielami monitoringów, zarówno w domach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Funkcjonariusze zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i oznaczania najbardziej newralgicznych miejsc – ponieważ to realnie wpływa na częstotliwość patrolowania poszczególnych regionów – relacjonuje Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty