https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Elektryczne busy dla gmin

1 lipca na ulicy Jedliny-Zdroju wyjedzie „Szarlotka”, czyli miejski autobus elektryczny. Z kolei Gmina Boguszów – Gorce jest na etapie wyboru oferty na dostawę takiego pojazdu.

– To ekologiczne i wygodne rozwiązanie, które usprawni przemieszczanie się po naszym mieście – mówi Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, który wraz z radnymi powitał ekobus pyszną szarlotką i koszykiem jabłek. – Zastanawiacie się, dlaczego akurat w ten sposób powitaliśmy na elektryczny autobus? Ponieważ będzie się nazywał „Szarlotka”! Rozpoczęcie kursów planowane jest od 1 lipca i wkrótce zostanie opublikowany rozkład jazdy. To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości! Przewóz mieszkańców, gości i turystów będzie bezpłatny!

Kolejny tego typu pojazd pojawi się także na ulicach Boguszowa – Gorc. W postępowaniu przetargowym na zakup autobusu elektrycznego zostały złożone dwie oferty. Trwają prace komisji przetargowej, a po wyłonieniu wykonawcy zostanie z nim podpisana umowa na dostawę elektrycznego mikrobusa, który będzie kursował pomiędzy dzielnicami miasta. Przypomnijmy, że na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 300 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przewidywany koszt realizacji przedsięwzięcia to ponad 1 mln 700 tys. zł.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty