https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Siódmaki z Chełmska najlepsze!

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chełmsku Śląskim zostali Młodymi Lean Liderami 7 edycji ogólnopolskiego programu Młody Lean Lider.

Młody Lean Lider to dziewięciomiesięczny program edukacyjny dla młodzieży w wieku 13-19 lat z dowolnej szkoły lub organizacji pracującej z uczniami. Program został przygotowany we współpracy z nauczycielami, dydaktykami, pedagogami i psychologami. Program rozwija uniwersalne kompetencje Lean Thinking, poszukiwane przez najlepszych pracodawców. Program łączy środowiska szkolne, uczelnie oraz przedsiębiorstwa, by przygotować młodych ludzi na wyzwania kompetencyjne XXI wieku. Głównym patronem jest Uniwersytet Gdański, współpracujący z uczelniami z całej Polski.

– W programie edukacyjnym Młody Lean Lider wzięło udział w sumie: 1 922 uczniów, 153 nauczycieli, 91 szkół, 67 jurorów z 62 przedsiębiorstw, 32 przedsiębiorstwa goszczące uczniów, 29 koordynatorów regionalnych z 29 przedsiębiorstw oraz 7 uczelni. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Chełmsku Śląskim, jako jedyna szkoła podstawowa w Polsce, awansowała do ogólnopolskiego finału 7 edycji. Uczniowie naszej szkoły stali się najmłodszymi uczestnikami wielkiego finału z wszystkich siedmiu edycji! Ich przygoda z tym programem zaczęła się wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie w I etapie uczyli się współpracy i cierpliwości do siebie. Dostanie się do II etapu stanowiło dla nich niezwykłe wyróżnienie. Uczniowie nabrali jeszcze większej motywacji do działania i w półfinałach, które zostały zorganizowane 20 marca bieżącego roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w Poznaniu, dali z siebie wszystko. I tak oto właśnie Grupa Siódmaki, którą tworzy 9 uczniów klasy 6b i 7a, dotarła do III etapu – wielkiego finału, w którym zajęła I miejsce! Ogromne brawa dla: Agnieszki, Oliwii, Leny, Angeliki, Wiktorii, Kuby, Filipa, Witka i Anastazji! Opiekunkami grupy są: Marianna Fryc-Wyrostek i Joanna Matusik – podkreśla z dumą dyrekcja placówki w Chełmsku Śląskim.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty