https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywna Gmina Lubawka

Gmina Lubawka dołącza do projektu Aktywne Miasta i rywalizuje o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

– Aktywne Miasta to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest miasto Bydgoszcz – wyjaśnia Sławomir Antoniewski, Zastępca Burmistrza Lubawki. – Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru jako alternatywnego środka transportu i edukacja ekologiczna. Projekt skierowany jest do osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, jak również dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z rowerem.

Ruszyła także rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”, która potrwa ona do 30 czerwca 2023 roku. Żeby wziąć udział w rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” wystarczy rower i smartfon. Zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski ” wystarczy, by kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru są 62 miasta, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji i 87 gmin. Aby jeszcze lepiej motywować się do jazdy na rowerze, organizatorzy przygotowali podgrupy: zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Dzięki temu można znaleźć znajomych i razem wziąć udział w tej rywalizacji.

Dla najlepszych uczestników, zarówno w rywalizacji miejskiej, jak i gminnej w kategorii open, organizatorzy przygotowali vouchery na zakupy w sklepie internetowym centrumrowerowe.pl o wartości 1000 zł, 750 zł i 500 zł. Dodatkowo najlepsi otrzymają zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta. Nowością w tym roku jest nagrodzenie również najlepszych 3 rowerzystek i rowerzystów we wszystkich kategoriach wiekowych – voucherami do sklepu centrumrowerowe.pl 150 zł, 100 zł i 50 zł. Szczegóły na stronie https://www.aktywne.miasta.pl.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty