https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przedszkole po gimnazjum

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Skarbnik Gminy Głuszyca Agnieszka Świędrych podpisali umowę z firmą ALBA Facility Management Sp. z o.o. na adaptację części pomieszczeń szkolnych na Przedszkole Samorządowe w Głuszycy. Wartość umowy to prawie 9 mln złotych.

– Przedszkole samorządowe w Głuszycy to jedno z ważniejszych miejsc w mieście, w którym najmłodsi mieszkańcy mają możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami, poznania nowych umiejętności i rozwijania swojego potencjału poprzez zabawę i naukę. Obecne przedszkole zapewnia ok. 130 miejsc dla najmłodszych głuszyczan, lecz z uwagi na rosnącą liczbę dzieci w mieście, konieczne są zmiany. Aby zapewnić opiekę dla większej liczby przedszkolaków, Gmina Głuszyca planuje zaadaptować pomieszczenia po byłym gimnazjum publicznym na potrzeby przedszkola samorządowego. Dzięki planowanej inwestycji wzrośnie liczba miejsc do ok. 190, co pozytywnie wpłynie na lokalną społeczność. Dyrektor przedszkola wraz wychowawcami mają już nowe pomysły na działania, aby zapewnić dzieciom odpowiedni rozwój w skuteczny sposób. Rodzice oraz dzieci z pewnością będą bardzo zadowoleni – wyjaśnia burmistrz Roman Głód.

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 6,8 mln. złotych.

(AMAL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty