https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: Yaremi Kordos i Roland Abreu

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na koncert Kordos & Abreu Evolution w Bolesławcu.

Yaremi Kordos i Roland Abreu wystąpią 18.04.2023 r. o godz. 17.00 w sali Kinoteatru Forum w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki przy placu Piłsudskiego 1C w Bolesławcu.

Yaremi Kordos i Roland Abreu na swoim koncie mają coraz więcej wspólnych projektów, co wiąże się z chęcią jeszcze większego poszerzenia wspólnego portfolio. Dzięki temu powstał projekt o nazwie „Kordos & Abreu Evolution”. W tym projekcie można usłyszeć inspiracje Yaremi i Rolanda – dwóch wyjątkowych muzyków prosto z Kuby, których połączenie na scenie niejednokrotnie robiło niesamowite wrażenie na publiczności. Jest to mocna fuzja muzyki kubańskiej i jazzowej.

Yaremi Kordos to znakomita wokalistka z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo czy Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykły tembr głosu potrafi uwieść każdego, kto go usłyszy.

Roland Abreu to ceniony kontrabasista i kompozytor. Pochodzi z Hawany, gdzie się urodził i mieszkał do dwudziestego roku życia. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Absolwent jednego z najbardziej znanych konserwatoriów na Kubie – Konserwatorium Muzycznego. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawanie. Po przyjeździe do Polski rozpoczął studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, której jest absolwentem. Jako lider zespołu „Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz” wydał dwie płyty „Juntos Por Siempre” i „Roots”. Brał udział i zdobywał nagrody w licznych konkursach, m.in. XVII Krokus Jazz Festival, Grand Prix Jazz nad Odrą, 11th Tarnów Jazz Contest, Jazz Juniors 2019, Blue Note Poznań Competition 2018 oraz był nominowany do wrocławskiej nagrody Warto 2018.

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty