https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują park wodny w Jedlinie-Zdroju

– Rozpoczęliśmy na dobre budowę I etapu parku wodnego w kompleksie Active w Jedlinie-Zdroju. Za rok o tej porze powinny już być oddane do użytku: pierwszy obszar wodny, pomieszczenie socjalne, mini tężnia i infrastruktura parku – zapowiada Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Letni park wodny powstanie w kompleksie sportowo – rekreacyjnym Active Jedlina przy ul. Sportowej. I etap prac zakłada powstanie niecki wodnej z atrakcjami, budowę mini tężni, pomieszczeń socjalno-technicznych oraz przygotowanie infrastruktury pod kolejne etapy rozbudowy parku wodnego. Największa inwestycja w historii tej uzdrowiskowej gminy realizowana jest przez firmę Dam-Bud z Ludwikowic Kłodzkich. Przewidywany termin zakończenia I etapu to kwiecień 2024 r.

– Letni Park Wodny oraz grawitacyjny tor saneczkowy, to kolejne inwestycje, które mają zwiększyć atrakcyjność Jedliny-Zdroju wśród turystów i służyć mieszkańcom miasta. Gmina pozyskała na ten cel 10 milionów złotych. Grawitacyjny tor saneczkowy ma mieć ponad czterysta metrów długości i dwa „ślimaki” o wysokości ponad 10 metrów. Powstanie przy stoku narciarskim w Parku Aktywności Czarodziejska Góra przy ul Poznańskiej. Nowa atrakcja nie oznacza, że działający obecnie letni tor saneczkowy zostanie zlikwidowany. Zakładamy, że nasza oferta będzie się stale powiększała. Udało nam się także przekonać kolej, aby przy kompleksie Active Jedlina zatrzymywały się pociągi jadące przez Jedlinę. Remontowana linia 285, prowadząca do Świdnicy i Wrocławia, powinna zostać uruchomiona w czerwcu tego roku, wraz z nowym rozkładem jazdy. Stacja już jest, czekamy aż ruszą regularne połączenia. Natomiast zmotoryzowanych turystów zapraszamy na przestronny, darmowy parking – zachęca Leszek Orpel.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty