https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czekają na chodniki

Mieszkańcy Unisławia Śląskiego i Kowalowej w Gminie Mieroszów czekają na chodniki wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 35. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na realizację tych inwestycji.

– W styczniu 2023 roku Rada Miejska Mieroszowa podjęła uchwałę – apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczącą budowy chodników w ciągu drogi krajowej 35 pomiędzy Mieroszowem, a Kowalową, w Unisławiu Śląskim i w Kowalowej. Dzięki naszej skutecznej interwencji i współpracy Gminy Mieroszów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zostaliśmy poinformowani o ogłoszeniu przetargów dla realizacji tych inwestycji w dwóch lokalizacjach: na odcinku drogi krajowej 35 pomiędzy Mieroszowem a Kowalową oraz w Unisławiu Śląskim. Mamy nadzieję, że wreszcie uda się wyłonić wykonawcę i zrealizować te ważne zadania – mówi Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.

A Gmina Mieroszów sama realizuje inwestycje drogowe. Kolejną jest przebudowa drogi gminnej nr 116297D od skrzyżowania ul. Mikołaja Kopernika z ul. Powstańców oraz do skrzyżowania z ulicą Wysoką w Mieroszowie. Samorząd podpisał umowę z PPHU STA-POL Stanisław Skrzyniarz na realizację pierwszego etapu tego zadania

(RED)

Na zdjęciu: Mieszkańcy Unisławia Śląskiego blokowali drogę krajową nr 35, by przyspieszyć budowę chodnika.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty