https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Warsztaty i sztafeta

Stowarzyszenia Jedlińska Werwa zorganizowało wielkanocne warsztaty florystyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Jedliny-Zdroju. A w kwietniu zaprasza mieszkańców powiatu wałbrzyskiego do udziału w międzypokoleniowej sztafecie powiatowej.

W miniony piątek jedlinianie spotkali się w Pensjonacie Moniuszko aby wspólnie wykonać palmy wielkanocne.

– Bardzo budujące jest to, że ludzie chcą razem przeżywać ten ważny czas. To było spotkanie w miłej, przedświątecznej atmosferze, które zaowocowało wyjątkowymi kompozycjami florystycznymi. Już planujemy kolejne warsztaty bo frekwencja pokazała, że zapotrzebowanie na nie jest duże – mówi Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

Kolejnym przedsięwzięciem organizowanym przez Jedlińską Werwę jest międzypokoleniowa sztafeta.

– To zadanie dedykowane każdej rodzinie, która chce spędzić wspólnie aktywnie czas i poznać powiat wałbrzyski. W każdej drużynie sztafetowej musi być jeden dorosły i jedno dziecko (w wieku 5-12 lat). Stopień pokrewieństwa nie gra roli, podobnie jak poziom biegowego zaawansowania. Do pokonania będzie 500 metrów. Na pierwszej zmianie pobiegną osoby dorosłe, które będą musiały zmierzyć się z dystansem 350 m. Po przebiegnięciu 350 m nastąpi zmiana sztafetowa, czyli przekazanie pałeczki sztafetowej i na ostatnią prostą – 150 m – ruszą dzieci. Wygrywa każda drużyna – nie będziemy prowadzić żadnej klasyfikacji. Najważniejsza jest tu dla nas zabawa i radość ze wspólnego startu! Każda rodzina, która ukończy sztafetę rodzinną, otrzyma na mecie pamiątkowy dyplom, medal i mapkę z najważniejszymi atrakcjami gminy, w której odbywa się dany bieg. Odbędą się trzy sztafety biegowe w gminach: Walim (16 kwietnia), Głuszyca (23 kwietnia) i Jedlina-Zdrój (21 maja). Udział w sztafecie mogą wziąć osoby zamieszkujące powiat wałbrzyski (nie muszą być mieszkańcami gminy, w której odbywa się dana sztafeta). Rodziny, które wezmą udział we wszystkich spotkaniach otrzymają specjalne wyróżnienie: statuetkę i przewodnik po powiecie wałbrzyskim. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród specjalnych odbędzie się po ostatniej sztafecie, w tym samym dniu, na terenie Pensjonatu Moniuszko w Jedlinie-Zdroju. Zadanie zostało współfinansowane z budżetu powiatu wałbrzyskiego – wyjaśnia Ilona Bujalska.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty