https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielkanocne konkursy

Za miesiąc Wielkanoc, a w gminach trwają przygotowania do tych świąt i organizowane są konkursy związane z wielkanocnymi tradycjami.

– Tradycyjne formy, okazałe rozmiary, cała feeria kolorów oraz naturalnych materiałów (gałązki wierzbowe, żarnowiec, bukszpan, suszone zioła i kwiaty) – takie właśnie są konkursowe Palmy Wielkanocne w Gminie Czarny Bór. Zapewne nie inaczej będzie podczas tegorocznej Niedzieli Palmowej, ponieważ trwa konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, którego organizatorami są: Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze, Gmina Czarny Bór, Biblioteka+Centrum Kultury oraz Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny. Palmy będą ocenianie w trzech kategoriach: indywidualna, dzieci szkolne oraz instytucje. Czarnoborskie palmy będzie można podziwiać 2 kwietnia br. w Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze, jednak dostarczyć do kościoła trzeba je wcześniej t j. 31 marca (piątek)w godz. 13.00-15.00. Prace oceni komisja konkursowa, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody (pula nagród o wartości 3000 zł). Zapraszam do udziału w konkursie oraz zapoznania się z regulaminem dostępny na stronach internetowych organizatorów – mów Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Również Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zaprasza do udziału w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną.

– Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz dorosłych, stowarzyszenia, sołectwa oraz koła gospodyń wiejskich. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Kurczak w roli głównej” na najsmaczniejszą i wykwintną potrawę z kurczaka. Warunki konkursów zostały określone w regulaminie dostępnym na stronie https://www.cbkkrzeszow.pl/. W trakcie imprezy odbywać się będą warsztaty m.in. ozdób świątecznych, dekoracja jaj, tworzenie palmy wielkanocnej oraz występy związane z obrzędami i tradycjami wielkanocnymi – mówi Aldona Słupska-Czerniak, dyrektor Centrum Biblioteczno- Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty