https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

XX Memoriał Staszka Bodzka

Na trasach biegowych w Opawie w gminie Lubawka rozegrane zostały zawody w narciarstwie biegowym – XX Memoriał Staszka Bodzka.

Zmagania sportowe rozegrane zostały w różnych kategoriach wiekowych. Przypominamy, że wydarzenie upamiętnia znakomitego działacza sportowego i instruktora narciarstwa, zmarłego w 1997 roku Stanisława Bodzka. Zawody poprzedziło zapalenie znicza przy tablicy upamiętniające Staszka Bodzka, którego dokonał Jego wnuk Staszek.

W zmaganiach w Opawie rywalizowali między innymi zawodnicy: MUKN Pod Stróżą Lubawka, UKN Melafir Czarny Bór, UKS Mieroszów i UKS Sokołowsko.

– Memoriał Staszka Bodzka, prekursora biegów narciarskich w tym rejonie, to impreza, której siłą napędową jest Zenek Król, wraz zaangażowaniem całej rodziny i z pomocą władz Gminy Lubawka. Zawody zostały rozegrane pomimo uciekającego śniegu, ale za przy pięknej, słonecznej pogodzie. To była piękna historia, kiedy wnuk Staszka Bodzka najpierw zapalił znicz dla dziadka, a kilka minut później zwyciężył w swoim biegu. Miałem i ja okazję pobiec w tym biegu, zbierając gromkie brawa, chociaż biegi stylem dowolnym i na sprinterskim dystansie to nie moja bajka – relacjonuje Edward Dudek, były biegacz narciarski Górnika Wałbrzych i reprezentacji Polski, a obecnie działacz sportowy.

(RED, RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty