https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przekaże w 2023 roku ponad milion złotych na działania z zakresu sponsoringu i CSR

Od kilku lat Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji oraz instytucji użyteczności publicznej na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. W zamku Książ w Wałbrzychu zostało zorganizowane spotkanie z podmiotami, które w 2022 roku mogły liczyć na wsparcie WSSE „INVEST-PARK“.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Piotr Wojtyczka – Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK“ oraz Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli wielu organizacji.

– Od początku naszej obecności w Strefie moim priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przede wszystkim w kategoriach biznesowych, ale co nie mniej ważne — także w wymiarze społecznej odpowiedzialności naszej spółki – powiedział podczas spotkania prezes WSSE „INVEST-PARK“ Piotr Wojtyczka.

W ramach szerokiego programu wsparcia i strategii CSR, WSSE „INVEST-PARK“ wsparła łącznie 113 niezależnych podmiotów. Ścieżką sponsoringową zasilonych zostało 61 organizacji na kwotę ponad 370 tys. zł, a w ramach darowizn do 50 podmiotów trafiło kolejnych 300 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zewnętrznych przedsięwzięć zostało przekazane ponad 670 tys. zł.

W swojej wypowiedzi prezes Piotr Wojtyczka podkreślał, że kluczowa jest współpraca i wspólne dążenie do realizacji kolejnych projektów. Przekazano również dobre informacje dla wszystkich podmiotów, które w 2023 roku będą ubiegać się o wsparcie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 – Początek roku traktujemy jako czas na wyznaczanie nowych celów i ambitnych przedsięwzięć. Także dlatego, za zgodą naszej rady nadzorczej, a także po konsultacjach z parlamentarzystami, a przede wszystkim – diagnozując państwa potrzeby, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę. Oznacza to, że w 2023 roku z naszego budżetu przekażemy ponad milion złotych na wsparcie stowarzyszeń, fundacji i osób fizycznych. Już w marcu do państwa dyspozycji oddamy także nowy, elektroniczny generator wniosków, który zdecydowanie uprości system ubiegania się o środki i wsparcie eliminując zarazem problem z oczekiwaniem na wypłatę pieniędzy – dodał Piotr Wojtyczka.

Swojego zadowolenia z działań realizowanych przez WSSE nie krył również Grzegorz Macko.

 – Cieszę się, że ta piękna idea wspierania organizacji przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną jest stale realizowana. Spółka ma kolejne ambitne plany, aby ten program rozwijać. Tworzone są dzięki temu wspaniałe rzeczy i to niezwykle ważne, że posiadamy właśnie takiego mecenasa, który prowadzi efektywne działania w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu – stwierdził Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty