https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sylwestrowa Rewia Burleski

– Zapraszam na jedyną taką sylwestrową noc burleski do Szczawna-Zdroju! Początek 31 grudnia o godz. 22.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor szczawieńskiego teatru.

– Ten rok ma szansę zakończyć się niesamowitym doświadczeniem, a następny rozpocznie się w wielkim stylu. Tylko u nas: gwiazdy burleski i wspaniałe przeboje na żywo. Show, jakiego nie znajdziecie gdzie indziej, ponieważ wystąpią:

Velvet Rose – najdłuższe nogi polskiej burleski! Artystka Burleski z Wrocławia, która podczas swoich show uwielbia obdarowywać widzów niezapomnianymi wrażeniami oraz zostawiać blask w ich sercach i brokat na ich ubraniach. Tancerka, choreografka, nauczycielka. Ukończyła Berlińską Akademię Burleski prowadzoną przez Marlene von Steenvag i uzyskała tytuł „Bachelorette of Burlesque”. Uczyła się od gwiazd burleski z Niemiec, Czech oraz USA. Występuje w kraju i za granicą, a także miała okazję zaprezentować się za wielką wodą. Niejednokrotnie brała udział w zagranicznych festiwalach, jak np. Bohemian Burlesque Festival, czy Berlin Burlesque Festival. Zarówno klasycznej jak i neo burlesce oddaje się z tą samą pasją. Dla niej burleska to nieskończone odkrywanie siebie i swoich możliwości.

Red Juliette – czołowa performerka burleski na arenie Polski i Europy. Zdobywczyni pierwszego miejsca na międzynarodowym konkursie „World Burlesque Games” 2014 oraz headlinerka największego festiwalu burleski na świecie „London Burlesque Festival” w latach 2016 i 2017. Nazywana najbardziej roztańczoną performerką polskiej burleski i prawdziwym wulkanem energii na scenie. Cechuje ją niezwykła wszechstronność stylistyczna – równie dobrze odnajduje się w gorących egzotycznych numerkach, jak i poetyckich wizjach w klimacie art noveau.

Michał Hadasik – założyciel wrocławskiej Sceny pod Regałem, która mieści się w sławiącej piosenkę literacką oraz poetycką, Kawiarni Literatka. W swojej codzienności jest artystą niezależnym, niesztampowym. łączącym w swojej twórczości wiele elementów szeroko pojętej sztuki (piosenka, teatr, taniec oraz filozofia). Ta nieszablonowa osobowość to ponadto aktywista, społecznik oraz organizator charytatywnych koncertów organizowanych w Filharmonii Opolskiej. W swoim portfolio ma również organizację imprez i happeningów na terenie całego województwa dolnośląskiego.

Malice Kae – aktorka i wokalistka. W szerokim wachlarzu burleskowych doznań jeszcze szuka swojego miejsca, ponieważ debiutowała całkiem niedawno. Śpiew sprawia jej największą radość na równi z podstępnym uwodzeniem na scenie. Jest przebiegle zmysłowa, zupełnie jak Gilda – jej ulubiona filmowa femme fatale. Jako aktorka spełnia swoje pasje na deskach Teatru Muzycznego Capitol oraz Sceny Kamienica. Choć wykształciła się w kierunku musicalowym, ma ogromną słabość do dramatów klasycznych. Prywatnie Malice jest fanką, Marvina Gaye’a, The Doors i psychodelicznego rocka.

Na scenie Teatru Zdrojowego im. H. Wieniawskiego wystąpią gwiazdy Sceny pod Regałem razem z zespołem kameralnym pod batutą dyrektora artystycznego Sceny pod Regałem & Festiwalu Kultury Europejskiej, maestro Michała Hadasika. Bilety są do nabycia w biurze Teatru Zdrojowego (w godz. 9.00 – 14.00), w recepcji Domu Zdrojowego (24 h) oraz w Kawiarni Bohema (w godz. 12.00 – 21.00) – dodaje Mirosław Kowalik.

(TZ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty