https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dentobus w szkołach

Mobilny gabinet stomatologiczny odwiedził gminne placówki edukacyjne w Boguszowie-Gorcach. Jest to efekt porozumienia, zawartego przez Gminę Boguszów – Gorce z Dentobusem Dolnośląskim, którego celem jest zapewnienie opieki stomatologicznej dzieciom i młodzieży z miejskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w Dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

– W listopadzie i grudniu wszystkie placówki zostały odwiedzone przez mobilny gabinet stomatologiczny. Każdy uczeń, po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna oświadczenia, mógł wykonać przegląd stomatologiczny oraz otrzymać wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej oraz ewentualne zalecenia dotyczące konieczności podjęcia leczenia stomatologi cznego. Koordynację zadania prowadzi Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach – mówi Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty