https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Klub Senior+ w Mieroszowie otwarty

Nowe przeznaczenie budynku po byłym gimnazjum przy ulicy Żeromskiego 30 w Mieroszowie było dużym wyzwaniem dla Rady Miejskiej Mieroszowa oraz burmistrza Andrzeja Lipińskiego, gdy w listopadzie 2018 r. rozpoczęli swoją pracę. W roku ubiegłym w tylnym skrzydle budynku powstał Klub Dziecięcy „Akademia Misiowa”, natomiast w jego przedniej części w ubiegłym tygodniu otwarty został klub seniora.

Dzięki wsparciu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz środkom własnym Gminy Mieroszów wyremontowane zostały drzwi wejściowe i korytarz, przygotowana została sala rekreacyjno-rehabilitacyjna oraz sala spotkań wraz z aneksem kuchennym. Wyremontowane i przebudowane zostały – z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami – toalety oraz tylne wejście. Obiekt został także wyposażony w urządzenia do ćwiczeń i sprzęt AGD. Wartość inwestycji wynosi 511 758,84 zł , a dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej 200 000 zł.

– Dziękuję mieszkańcom gminy za obecność na uroczystości oddania do użytku Klubu Senior+ w Mieroszowie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia senator Agnieszce Kołacz-Leszczyńska, Wicemarszałkowi Województwa Dolnośląskiego Grzegorzowi Macko oraz burmistrzowi Lubawki Ewie Kocembie. Podziękowania kieruję także do chóru Irysy pod batutą Krystyny Cybulskiej, któremu podczas występu towarzyszył z akordeonem Michał Leszko. Dziękuję za niezmiernie smaczne wypieki domowe: Kołu Gospodyń Wiejskich Melafirki z Rybnicy Leśnej, członkom Klubu Senior+ w Unisławiu Śląskim oraz Stowarzyszenia Młodzi Duchem. Za realizację zadania dziękuję sekretarzowi gminy Ewie Kisztelińskiej, skarbnikowi gminy Joannie Błażuk, dyrektorowi OPS Mieroszów Bogusławie Nawrat, kierownikowi Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mieroszowie Marcie Lupierz oraz Marcelinie Rewers-Jaworskiej. Jestem pewien, że to pierwszy krok do tchnięcia życia w ten pokaźny gmach i zagospodarowania przestrzeni dla wszystkich organizacji działających w naszym mieście – podkreśla burmistrz Andrzej Lipiński.

(RED, fot. N.Grzeszuk)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty