https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dostali komputery

W ramach projektu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu komputerowego.

Dzięki temu wsparciu, gmina kupiła 38 laptopów oraz 1 komputer stacjonarny wraz z akcesoriami. Wójt gminy podpisał 39 umów darowizny w ramach realizacji tego projektu. Uroczyste wręczenie sprzętu komputerowego odbyło się w  Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze. Dzieciom i młodzieży, dla których przeznaczone były komputery, laptopy i tablety towarzyszyli rodzice, a samorząd reprezentowała wójt oraz sekretarz Gminy.

– Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, w tym braki i nierówności w rozwoju cyfrowym. Ujawniła deficyt sprzętu komputerowego, czy utrudnienia w dostępie do Internetu, co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Przekazane komputery i laptopy mają na celu wyeliminowanie tych ograniczeń. Życzę wam i waszym rodzicom, aby ten sprzęt komputerowy przyczynił się do waszego rozwoju osobistego i pomagał wam w codziennych zajęciach w szkole – powiedział podczas przekazania sprzętu Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty